"İkinci kadın Onur'a bıçak çekti" iddiası

Sosyetik doktor Aslı Berker'den sonra 'Rezidans cinayeti'ne ismi karışan Aleksandra isimli kadının, olaydan bir gün önce zanlı Onur Özbizerdik'e bıçak çektiği öne sürüldü

Pazar 28.06.2009
Güncelleme: Pazar 28.06.2009
ABONE OL
İstanbul Şişli'de Polat Tower Recidance'daki ofis dairesinde öldürülen işadamı Fatih Edremit'in kız arkadaşı Aleksandra'nın cinayetten bir gün önce zanlı Onur Özbizerdik'e bıçak çektiği iddia edildi. Aleksandra ile Edremit'in ismi İsmail ya da Mehmet isimli akrabasını arayan polis, Edremit'i kimin vurduğunun tespiti için kamera kayıtlarını incelemeyi sürdürüyor.

HEYBETLİ'Yİ SUÇLADILAR
İsmail Onur Özbizerdik ile Bülent Zara, mahkemeye çıkarıldıklarında Hasan Heybetli'yi suçladı. Hasan Heybetli ise 'Ben yapmadım' dedi. Mahkeme, çelişkili beyanlar ile kaçma ve delilleri karartma ihtimallerine karşın 3 şüpheliyi de tutukladı. Şüpheli ifadeleri, cinayetin aydınlatılmasına yeterli olmazken, kokain ve içki alemi de yapıldığı anlaşılan olay gecesinde, öldürülen işadamı Fatih Edremit ile Onur Özbizerdik'in birbirlerine kız arkadaşlarını sordukları ortaya çıktı. Mahkemedeki ifadesinde Hasan Heybetli, bu durumu şöyle anlattı: "Fatih kardeşimi, kız arkadaşı Aleksandra telefonla sık sık arıyordu. Fatih, 'Mehmet' olarak tanıttığı akrabasına, 'Misafirlerim var, narkotik deyip duruyor. Git söyle kendisini yatıştır' dedi. Fatih'in akrabası yanımızdan ayrıldı ve dairede 4 kişi kaldık."

BERKER'LE KAVGA ETMİŞLER

Edremit'in daha sonra Onur Özbizerdik'in kız arkadaşından bahsettiğini sözlerine ekleyen Hasan Heybetli, "Onur'la kız arkadaşı Aslı Berker arabada giderken kavga etmişler. Fatih, arabayı kullanan Bülent Zara'ya neden kavgaya müsaade ettiğini sordu. Ancak o sırada Onur, araya girip beni kastederek 'Misafirimiz var' dedi, 'Kız arkadaşı mevzusunu konuşmayalım. Dün ben senin kız arkadaşının (Aleksandra'yı kastediyor) bana bıçak çektiğini söylemiyorum. Konuyu kapatalım' diye devam etti" dedi.

İKNA İÇİN GÖNDERDİ
Bu arada Fatih Edremit, adı İsmail ya da Mehmet olduğu belirtilen akrabasını, kendisini sık sık telefonla arayarak "Sizi polise ihbar ederim, kokain içiyorsunuz" diye tehdit ettiği öne sürülen kız arkadaşı Aleksandra'ya ikna etmesi için gönderdiği anlaşıldı. Heybetli'nin avukatı, kamera kayıtları, parmak izi ve elbiselerin incelendikten sonra gerçeğin ortaya çıkacağını, müvekkilinin suçsuz olduğunun ispat edileceğini söyledi.