Yabancıya baklavacı dükkânı vermeyiz

Otobüs şirketi Seç, turizmin yanı sıra baklavada da büyüme kararı aldı. Şirket, tanımadıkları kişilere isim hakkı vermeyecek

Pazar 28.06.2009
Son Güncelleme: Pazar 28.06.2009
ABONE OL
İstanbul'da Fatih'ten sonra Beşiktaş'ta da şube açan otobüs şirketi Seç, bir yandan turizm işini yaparken diğer yandan da baklava yani hazır gıda sektöründe büyümeye çalışıyor. Seç firmasının sahibi Saib Konukoğlu hızlı büyümekten yana değil. "Tanımadığım bilmediğim adama isim hakkımı verip baklavacı açtırmam" diyen Konukoğlu, "Baklava işini tabii ki büyütmek istiyoruz ama acelemiz yok" diyor. Konukoğlu, Adana'da 2, Antep'te 2 ve Sankopark'ta 1 tane olmak üzere kendilerine ait 5 mağazalarının olduğunu, diğer yerlerde ise bayilik usulü büyüyeceklerini ifade ediyor.

ANTEPLİ BAKLAVACI ŞUBE VERMEZ

Fatih ve Beşiktaş'taki şubeleri de bu yüzden Gaziantep'ten tanıdıkları Kadir Özmimar açmış. Özmimar şu anda Antep'ten baklava getirip İstanbul'da satan bir firma olmadığını söylüyor ve ekliyor: "Antepli baklavacı şube vermez Antep'ten getirtir." Şu sıralar dükkân yeri baktıklarını belirten Özmimar, "Aslında Etiler, Levent, Mecidiyeköy taraflarından çok müşterimiz var ama Bahçeşehir'de yer bakıyoruz. 2009 olmasa bile 2010'da yeni dükkan açarız" diyor.