Lykia, kriz bitince Antalya'ya lüks tesis ekleyecek

Lykia Group, Antalya'da geçen sezon açtığı tesisinin yanına 60 villa ve 9 delikli golf sahasından oluşan 40 milyon euroluk ek yatırım planlıyor

Pazartesi 30.06.2009
Güncelleme: Salı 30.06.2009
ABONE OL
Lykia Group, Antalya'da geçen sene açılan, içerisinde ünlü golf mimarı Perry Dye'ın yaptığı 18 delikli golf sahası ve otelden oluşan Lykia Links Golf tesisine, ek yatırım yapmayı planlıyor. Lykia World Oteller Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Silahtaroğlu Baykal, krizin bitmesi ile birlikte otelin hemen yanında sahip oldukları 1180 dönümlük arazi üzerine 9 delikli bir golf sahası ve 60 villadan oluşan, daha üst düzey golf turistine hitap eden bir yatırım planladıklarını söyledi. 120 milyon euroya malolan LykiaLinks Golf Oteli yanına yapılacak ek yatırımın 40 milyon euroya civarında olmasını tahmin ettiklerini söyleyen Baykal, 2010 yılı sonrasında yatırıma başlamayı planladıklarını kaydetti. Baykal, projenin İspanya gibi ülkelerde uygulanan, 5 ile 10 yıl arasında uzun dönemli kiralamaları içeren bir yöntemle pazarlanacağını ve daha üst gelir grubu golf turistini hedefleyeceğini kaydetti.

2500 YATAĞA ÇIKACAK

Lykia Group Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Silahtaroğlu ise bugüne kadar Antalya'daki yatırıma 120 milyon euro harcadıklarını söyleyerek, "Bu rakam bugüne kadar Türkiye'de yerli sermaye tarafından yapılan en büyük turizm yatırımlarından biri. Yatırımlarımızı tamamladığımız taktirde bu rakam 180 milyon euroya, 1200 olan yatak kapasitemiz ise 2500'e çıkacak" diye konuştu.