FB kamp satışına karşı dava

Genel Müdürlüğüne ait İstanbul Fenerbahçe Eğitim ve Dinlenme Tesisi'nin özelleştirme programına alınması yargıya taşındı.

TCDD Genel Müdürlüğüne ait İstanbul Fenerbahçe Eğitim ve Dinlenme Tesisi'nin özelleştirme programına alınması yargıya taşındı.

KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), Danıştay'a açtığı davada, "Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun, Fenerbahçe Eğitim ve Dinlenme Tesisi'ni özelleştirilmesine ilişkin kararı hukuka ve ekonomik gerçeklere aykırıdır.

Bu kararın öncelikle yürütmesinin durdurulması, daha sonra da iptal edilmesi gerekir" denildi. Dava dilekçesinde, şu gerekçeler dile getirildi: "Söz konusu tesisten TCDD çalışanları yararlanmaktadır. Ayrıca burası Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul 5 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nca sit alanı ilan edilmiştir.

Tesisin özelleştirilmesi, özelleştirme amacına da aykırıdır. Çünkü burası bir kamp olup üretime yönelik bir tesis değildir. Diğer yandan tesis devletin sırtında bir yük teşkil etmemektedir."

BİZE ULAŞIN