Haber turu..

Turkcell, UMTS Forum'da ev sahibiydi
Turkcell UMTS Forum'un en yeni üyesi olarak Yönetim Kurulu toplantısına İstanbul'da ev sahipliği yaptı. Dünyadan operatör, üretici, sivil ve resmi örgütlerin üye olduğu UMTS Forum yönetim kurulu toplantısı İstanbul'da düzenlendi. Forum Başkanı Jean-Pierre Bienaime, "Avrupalı operatörler 100 milyar Euro'nun üzerinde lisans ücreti ödedi. Türkiye hem lisans ücreti hem de teknoloji olarak uygun zamanda başladı" dedi. Lale Saral Develioğlu da 3G için talep topladıklarını söyledi.

'Teşvik bize yaramadı tekstil gözden çıkarıldı'
Bu yılın ilk 6 ayında tekstil, hazır giyim ve konfeksiyon sektörleri toplamında yüzde 25.8 daralma olduğunu belirten TGSD Başkanı Ahmet Nakkaş, "Türkiye'de haziran ayında hazır giyim sektörü ihracatında yüzde 16.6 daralma oldu" dedi. Hazır giyim harcamalarının 2008-2009 kış sezonunda yüzde 13 azalarak, 8.2 milyar liradan 6.9 milyar liraya gerilediğini ifade eden Nakkaş, "Teşvik planı, bu sektörün artık stratejik sektör konumundan çıkarıldığının kanıtıdır" dedi.

Sinpaş Servet GYO ile ticari gayrimenkulde
Konut alanındaki yatırımlarını ve portföyünü Sinpaş GYO çatısı altında yürüten Sinpaş Grubu, ticari gayrimenkul porföyünü ise Servet GYO çatısı altında toplayacak. Sinpaş Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, inşaat sektöründeki 35 yıllık bilgi birikimlerini ticari gayrimenkulle de geliştirmek istediklerini, bu amaçla Servet GYO'yu kurduklarını söyledi. Servet GYO'nun 12 milyon nakit sermayenin yanı sıra 50 milyon TL üzerinde kuruluş sermayesi olduğunu belirten Çelik, 3 yıl içinde portföyü halka açacaklarını kaydetti.

BİZE ULAŞIN