Unitim iki markadan çıktı Hakkasan için yer bakıyor

Harvey Nichols'ı Demsa'ya satan Burç Cemiloğlu, Bally ve Mallandrino markalarını bıraktı. Cemiloğlu Kanyon'da açtığı restoran Hakkasan'ın ikincisi için Radisson Sas ile görüşüyor

İngilizlerin ünlü lüks markası Harvey Nichols'ı Kanyon'da açtıktan 3 yıl sonra markayı Demet Sabancı Çetindoğan'ın sahibi olduğu Demsa'ya satan Unitim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Burç Cemiloğlu, iki markadan daha çıkıyor. Bally ve Catherine Malandrino markalarının mağazalarını kapatma kararı aldığını belirten Cemiloğlu, Tommy Hilfiger ve Bebe markalarına odaklanacaklarını söyledi.

RAHAT BİR NEFES ALDIM

Tommy Hilfiger firmasına Türkiye operasyonunu devrettikten sonra markanın Rusya, Ukrayna, Moldova, Kazakistan ve Azerbaycan bölgesinde perakande ve toptan operasyonunu büyütmeye odaklandıklarını dile getiren Cemiloğlu, "İki markadan daha çıktım. Catherine Malandrino mağazasını kapattım bile. Rahat bir nefes aldım. 1 yıl ara vereceğim. Yeni proje yapmayacağım ve dinleneceğim. Zaten sektör böyle bir durumdayken, yeni bir marka ile bir çıkış yapmaya gerek yok" diye konuştu. Harvey Nichols sürecinin kendini çok yıprattığını belirten Cemiloğlu, kriz ile birlikte daha etkin bir organizasyon yapısı oluşturduklarını ve bazı operasyonlarda küçülmeyi tercih ettiklerini sözlerine ekledi.
BİZE ULAŞIN