Dijital oyuncaklara nur yağdı

Pazar 05.07.2009
Son Güncelleme: Pazar 05.07.2009
ABONE OL
Olympus Pen'in dönüşü dijital oldu
Olympus, 1959'da 17 milyon adet satan Pen serisi fotoğraf makinelerinden yola çıkarak merceği değiştirilebilen Dijital SLR kalitesinde ama bir kompakt fotoğraf makinesi kadar kolay kullanımı olan yeni ürünü Pen E-P1'i piyasaya süreceğini açıkladı. Dijital fotoğrafçılıkta yeni bir segment yaratmayı hedefleyen yeni fotoğraf makinesi değiştirilebilen merceklerle satışa sunulacak. Pen serisinin ilk modeli olan E-P1'in piyasaya sürülmesiyle bu efsane dijital biçimiyle tekrar canlanıyor. Küçük boyutu, retro stili ve kullanım kolaylığıyla melez bir cihaz olarak dikkat çekiyor.

Eski moda son teknoloji
Olympus, PEN serisini yeni dijital fotoğraf makinelerinde yeniden canlandırırken dijital fotoğrafta yeni bir kategori açıyor. Basit bir uygulama yazılımı ile günümüzün en çok ilgi çeken iPhone 3G telefonu, HP'nin hesap makinelerini yeniden elinizin altına taşıyor. Müzik sistemleri de Apple iPod ile buluşurken eski tasarımları hatırlatmaktan geri kalmıyor. Tasarımlar sizi 60'lı 70'li yıllara götürürken teknoloji geri kalmıyor.

Klasik tasarım geniş ekranda
Samsung'un tanıttığı WB1000 dijital fotoğraf makinesi, eski göstergeleri ve AMOLED ekranıyla ortaya ilginç bir karışım çıkarıyor. 12.2 megaapiksellik fotoğraf makinesi, x5 optik yaklaştırma yapabilen 24mm Schneider- Kreuznach merceğe sahip. 720p video kaydedebilen WB1000, 3 inçlik AMOLED ekranıyla çekilen resim ve videoları rahatça gözden geçirme imkanı veriyor.

60'ların radyosu şimdi dijital oldu
İtalyan televizyon üreticisi Brionvega, 1965'te yaptığı bir tasarımı canlandırarak, RR227 radyoyu ortaya çıkardı. RR227'in dikkat çeken yönü; köşeli, sade, hem yatay hem de dikey olarak kullanılabilen tasarımı. SD kart yuvasıyla mp3 ve WMA formatlı şarkıları çalabiliyor, ayrıca AUX girişi sayesinde müzik çalara bağlanarak hoparlör görevi görüyor.