Bayraktar: İhalede en uygun teklifi veren Seyrantepe'yi alır

TOKİ Başkanı Bayraktar, Seyrantepe için ilk ihaledeki teklifleri baz almayacaklarını, en uygun teklife ihaleyi vereceklerini söyledi

Avrupa Konutları TEM projesi spor kompleksinin açılışında konuşan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Seyrantepe projesi için 17 Temmuz'da yapılacak ihalede, ilk ihalede verilen teklifleri baz almayacaklarını, mevcut şartlarda en uygun teklifi verene ihale yapacaklarını bildirdi. Bayraktar, ihale bedeli için ''TOKİ daha evvel bunu almıştı, yine aynı şeyi yakalayacağız'' diye bir şartlarının olmadığını dile getirerek, yapılacak ihalede TOKİ için en uygun olan teklife bu işi vereceklerini ifade etti.

'GEREKENİ YAPTIK'
Türkiye'nin meselesi olarak nitelediği Seyrantepe spor komleksi projesinde işin yürümesi için yüklenici firmaya her türlü kolaylığı sağladıklarını belirten Bayraktar, bundan sonraki süreçte de sözleşme şartları doğrultusunda iş akdi fesh edilen yüklenicinin haklarını korumak zorunda olduklarını söyledi. Bayraktar, "Eğer, sözleşmesini fesh ettiğimiz yüklenici TOKİ'yle beraber gerekli çalışmaları yapar da kendi haklarını koruyacak şekilde bizimle beraber karşılıklı diyalog içinde olursa biz onun haklarını koruruz. Biz devletiz. Hiç kimsenin mağdur olmasını istemeyiz. Ama aç gözlülükler yapılırsa, o zaman devlet de kendini en katı bir biçimde korumak zorundadır'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN