"Erdoğan'ın yaklaşımı rest ise biz bu resti de görürüz"

Türk-İş Başkanı Kumlu, Başbakan Erdoğan'ın, "Buyursunlar greve gitsinler" sözlerine, "resti de görürüz" yanıtını verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Buyursunlar greve gitsinler" sözlerine tepki gösteren Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu, kamuda sözleşmesi olan 270 bin işçinin, aileleriyle birlikte yaklaşık 1 milyon insanın altı aydır toplu iş sözleşmelerinin imzalanmasını beklediğini söyledi.

ÜCRET KUŞA DÖNDÜ
"İşçinin aldığı ücret kuşa dönmüş durumda. Biz vergi kayıpları karşılandığı koşullarda Başbakan'ın verdiği ücret zammına imza atmaya hazırız. Biz her zaman toplu iş sözleşmelerinin masa başında bitirilmesini isteriz" diyen Kumlu şöyle devam etti: "Başbakan'dan gelen "vermiyorum, greve git' yaklaşımı eğer bir restse biz bu resti de görürüz. Ama Başbakan'ın yaklaşımı talihsiz bir yaklaşımdır. Sadece hakkımızı istiyoruz. Almak için de eylemse eylem, grevse greve gideriz" dedi.

KENDİNİ TEKZİP ETTİ

Başbakan'ın 'çalışanları enflasyona ezdirmiyoruz' söylemini kendi kendine tekzip ettiğini vurgulayan Kumlu, "Bizi hiçe sayarak gece yarısı özel istihdam bürolarına işçi kiralamayı sağlayan kölelik yasasını çıkarıyorlar. Bizi hiçe sayarak gece yarısı sağlığa katılım payı getiren yasayı çıkarıyorlar. Bu mu çalışanların sorunlarını çözmek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN