Patronlar 'Krize çare' niyetine çek dağıttı Ankara AVM'de sabahladı

TOBB'un önderliğinde yürütülen "Kriz Varsa Çare de Var" kampanyası çerçevesinde Forum Ankara'da 50 liralık çek dağıtıldı. Akın akın gelen halk çek almak için saatlerce kuyrukta bekledi

Krizin ilk dönemlerinde gündeme gelen ancak hükümetin sıcak bakmadığı hediye çekinde ilk adım patronlardan geldi. Forum Ankara Outlet, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) öncülüğünde sivil örgütler tarafından başlatılan "Kriz Varsa Çare de Var" kampanyası çerçevesinde dün sabah saatlerinde alışveriş merkezine (AVM) gelip sıraya giren vatandaşlara 50'şer liralık alışveriş çeki dağıttı. Uygulamanın ilk günü olması ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun isteğiyle ilk 100 kişiye değil sıraya giren herkese çek verildi.

41 GÜN SÜRECEK

Forum Ankara Outlet'in günde toplam 5 bin lira dağıtacağı ve 41 gün sürecek hediye çeki kampanyasının ilk gününe TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun yanı sıra Multi Turkmall Üst Yöneticisi (CEO) Levent Eyüboğlu ve Multi Turkmall Alışveriş Merkezleri Yönetimi Genel Müdürü Murat Sekmen katıldı. "Ekonomik krizin çözüm yolu kendimizde" diyen Hisarcıklıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Özel sektör krizden kurtulmak için elinden geleni yapıyor. İnsanlar kriz deyince tüketimi kesiyor bu da krizi derinleştiriyor. "Eve kapanma alışveriş yap" diyorsak, kimsenin işsiz kalmaması içindir."

"YATIRIMA DEVAM"
Hisarcıklıoğlu, "Krizden kurtulmanın çaresini tulumbadan su çekmeye benzetiyorum. Tulumbaya biraz su atmazsan içindeki suyu alamazsın. Biz de harcama yapacağız ki krizden kurtulalım" dedi. Multi Turkmall CEO'su Eyüboğlu da Türkiye'ye 4 milyar euroluk yatırım yaptıklarını belirterek, krize rağmen yatırıma devam edeceklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN