İngiliz Euromoney, Akbank'ı Türkiye'nin en iyi bankası seçti

Finans dergisi Euromoney, Mükemmellik Ödülleri kapsamında bu yıl Akbank'ı Türkiye'nin En İyi Bankası seçti. Genel Müdür Ziya Akkurt verilen ödülü Londra'daki törende aldı

Akbank'ın, İngiliz finans dergilerinden Euromoney tarafından her sene verilen "Mükemmellik Ödülleri'' kapsamında "Türkiye'nin En İyi Bankası'' seçildiği bildirildi. Akbank'tan yapılan yazılı açıklamada "Awards of Excellence'' ödül töreninin, dünyanın dört bir yanından en üst düzey banka yöneticilerinin katılımıyla Londra'da düzenlendiği belirtildi. Ödülü, Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, Akbank Strateji ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Tansan ve Akbank Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Murat Göllü aldı. Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt yaptığı açıklamada, Akbank'ın, müşteri odaklılığı, yaygın şube ağı, modern risk yönetimi ve taviz vermeden sürdürdüğü en üst düzey bankacılık hizmetleriyle bu önemli ödüle layık görüldüğünü kaydetti.

'GÜCÜMÜZÜ KANITLADIK'
Akkurt "Bugüne kadar kazandığı başarılara, Euromoney dergisi tarafından titizlikle verilen 'Türkiye'nin En İyi Bankası' ödülünü ekleyerek, gücünü bir kez daha kanıtladı. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik hizmetleri sunmak için yatırım yapmaya, aktif kalitemizden, finansal performansımızdan ve etkili risk yönetiminden ödün vermeden ekonomiye sürekli destek sağlamaya devam ediyoruz. Akbank, global finansal çalkantıların yaşandığı son dönemde çok net ve tutarlı bir strateji izlemiş ve ülkemiz için sürdürülebilir değer yaratmaya odaklanmıştır. Bu ödül, stratejilerimizin objektif ve tarafsız bir gözle doğruluğunu teyit etmektedir. Başarımızda büyük pay sahibi olan çalışanlarımıza, müşterilerimize ve hissedarlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum'' dedi. Euromoney ise Akbank'ın güçlü sermaye yeterlilik rasyosunun, yaygın mevduat tabanı ve şube ağının yanı sıra takipteki kredi oranının sektörün altında olmasının, bu kredilerin tamamı için karşılık ayrılmasının ve başarılı yönetiminin "Türkiye'nin En İyi Bankası'' ödülünün Akbank'a verilmesinde etkili olduğunu duyurdu.

BİZE ULAŞIN