KİPTAŞ 2 milyar lira yatırıp 6 bin 800 konut yapacak

Kiptaş, bin 480 konutluk Metrokent Başakşehir projesini satışa sundu. Kiptaş, yıl sonuna kadar 2 milyar liralık yatırımla 6 bin 800 konut üretmeyi hedefliyor

Uzun süren sessizliğin ardından Mayıs ayı sonunda Alibeyköy'de bin 143 konutluk Finanskent projesine start veren KİPTAŞ, dün de bin 480 konutluk Metrokent Başakşehir projesini satışa sundu. Kiptaş, yıl sonuna kadar 2 milyar liralık yatırımla toplam 6 bin 800 konut üretmeyi hedefliyor. Önümüzdeki ay bin 536 konut ve 100 bin metrekarelik alışveriş merkezinden oluşan Zeytinburnu Sümer Mahallesi Kentsel Dönüşüm projesinin satışına başlayacak olan Kiptaş, Eylül ayında da 2 bin 500 konutluk Maltepe projesini satışa sunmayı planlıyor. 1+1'den 5+1'e kadar farklı daire seçeneklerinin bulunduğu projede fiyatlar 133 bin TL ile 875 bin TL arasında değişiyor.

'TRAFİK SORUNU OLMAYACAK'
Metrokent projesinin tanıtımını yapan ve ilk başvurunun kaydını yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş "Yerel yönetimler olarak ekonomik daralma sürecinde bir panik durumuna geçip işleri durdurma aşamasına gelirsek, bu durum kentin ve Türkiye'nin ekonomisinde ciddi daralmaları paralelinde getirir" dedi. KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım da, uzun bir sessizlik döneminin ardından yatırımlarına hız verdiklerini ifade etti. Yıldırım, projenin yapıldığı arsanın kendilerine ait olduğunu vurgulayarak, "Metrokent, Başakşehir metro durağının hemen yanında yapılıyor ve bu nedenle bu ismi koyduk. Metro inşaatı 2010'da metrokent projesinden önce tamamlanacak. Bu sayede bölgedeki trafik sorununu da ortadan kaldıracağız" dedi.

BİZE ULAŞIN