Sermayeden sonra işten ayrılmaya da sınır getirdi

BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, beyin göçünü önlemek için genelge yayımladı. Bilgin, meslekte 10 yılını doldurmayanların özel sektöre geçişine izin vermeyeceğini duyurdu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Tevfik Bilgin, bankaların sermaye yeterlilik rasyosundan sonra çalışanların kurumdan ayrılma rasyolarını da yeniden belirledi. Özel sektöre geçmek isteyen personel sayısının son dönemde ciddi rakamlara ulaşması üzerine BDDK Başkanı Tevfik Bilgin bir genelge yayımladı ve "10 yılını doldurmayan personelin özel sektöre geçmesine müsaade etmeyeceğim" dedi. Bilgin'in bu kararı başta bankalar yeminli murakıpları olmak üzere kurum çalışanlarından büyük rahatsız yarattı. Bazı çalışanların bu kararı mahkemeye taşıyabileceği ifade ediliyor.

İLGİ BÜYÜK
Küresel krizi önceden öngörerek bankaların sermaye yeterlilik rasyosunu yeniden belirleyen ve bu sayede finans kesiminin krize hazırlıklı girmesinin sağlayan üst kurulun izlediği başarılı strateji kurumun hem itibarını hem de çalışanlarına gösterilen ilgiyi arttırdı. BDDK çalışanlarına, bankaların Risk Yönetimi, İç Kontrol Birimleri ile Teftiş Kurullarında ciddi iş tekliflerinin gelmesi Başkan Tevfik Bilgin'i zor duruma düşürdü.
BİZE ULAŞIN