Ayedaş borçlu avına çıktı

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (Ayedaş), borcunu ödemeyen abonelere yönelik çalışma başlatan ve bunun için Tahsilat Takibi ve Kaçak Kontrolü ekipleri oluşturdu.

Ayedaş, bu çalışma ile hem alacağını tahsil etmeyi hem de abonelerine faturalarını zamanında ödeme alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor.

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (Ayedaş) borcunu ödemeyen abonelerinin elektriklerini kesmek ve kaçak kontrolü yapmak için toplu Tahsilat Takibi ve Kaçak Kontrolü çalışması başlattı.

Borcunu ödemeyen 4 bin 752 aboneye yönelik Samandıra bölgesinde çalışma başlatan Ayedaş ekipleri, hem tahsilat yapmak hem de faturaları zamanında ödeme alışkanlığı edindirmeyi hedefliyor. Tahsilat Takibi ve Kaçak Kontrolü çalışmasına 28 müdür yönetiminde 178 ekip ile gerçekleştiriliyor.

Hafta başından bu yana sürdürülen çalışmalarda Tahsilât Takibi ekipleri tarafından 3 bin 339 abonenin elektriği kesildi. Sağlıklı ve kesintisiz enerji için alacaklarını tahsil etmek mecburiyetinde olduklarını belirten Ayedaş Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, bu çalışmanın bundan sonra haftada bir gün tüm personelin katılımı ile farklı bölgelerde yapılacağını söyledi.

Ayedaş'ın alacaklarını tahsil etmek için başlattığı bu çalışmada 3 bin 339 abonenin elektriği kesilirken, borcunu ödeyenlerin ise hemen elektriklerinin geri açıldığı belirtildi. Çalışma sonucunda 12 bin 664 adet faturanın tahsilatı gerçekleştirildiği belirtildi

BİZE ULAŞIN