'Bu yılı % 5 düşüşle kapatmaya razıyım'

Öger Tur Başkanvekili Nina Öger, Mayıs'ta yüzde 12 düşüş yaşadıklarını söyleyerek "Bu yılı yüzde 5 düşüşle kapatmaya razıyım" diye konuştu

Küresel ekonomik krizden en fazla etkilenen ülkelerden Almanya'dan Türkiye'ye turist taşıyan Öger Tur Başkanvekili Nina Öger, Mayıs ayına kadar zor bir dönem geçirdiklerin ve yüzde 12 kayıp yaşadıklarını kaydetti. Alman ekonomisinin krizden etkilenmesi nedeniyle rezervasyonlarda Mayıs'a kadar yaşadıkları düşüşün bir kısmını Haziran- Temmuz ve Ağustos aylarında telafi ettiklerini kaydetti. Temmuz itibariyle Antalya'da yüzde 8, Ege'de ise yüzde 6 düşüşle karşı karşıya olduklarını kaydeden Öger, geçen yıl 1 milyon 350 bin kişiyi Türkiye'ye getirdiklerini hatırlatarak "Bu yılı yüzde 5 düşüşle kapatmaya razıyım" diye konuştu. Mayıs ayının kendileri için çok zor geçtiğini söyleyen Öger, "Almanya'da kimsede tatile gitmek gibi bir düşünce yoktu. Piyasayı hareketlendirmek içi elimizden geleni yaptık" dedi.

SANAYİ ŞEHİRLERİ DÜŞTÜ

Alman pazarının da Rus pazarı gibi son dakikaya kaydığına değinen Öger, özellikle de Stuttgard, Düsseldorf gibi sanayi şehirlerinden gelen düşüşlerin çok hızlı olduğunu belirterek "Berlin ve Hamburg gibi şehirlerde bu düşüşü daha az hissettiklerini söyledi.

"LEBEDEV ŞİMDİ GELSE ORTAKLIK OLMAZ"
Bir süre önce Rus milyarder Lebedev'in, Öger Tours hisselerini alması gündeme gelmişti. Nina Öger, bu konu ile ilgili olarak "Lebedev, o zaman için çok iyi bir ortak olabilirdi. Çünkü onlarn bir havayolu şirketi de vardı. Aynı zamanda bizim, Rusya'ya açılmamız için de iyi bir fırsattı. Ancak kriz nedeniyle ortaklık olmadı. Görüşmeler sona erdi. Şimdi gelseler aynı şekilde düşünmeyiz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN