Porsche, Katar'ın teklifi için teyakkuza geçti

Alman spor araba üreticisi Porsche, 9 milyar euroyu aşan borcundan kurtulmak için Katar Yatırım İdaresi'nin teklifini 23 Temmuz'da yönetim kurulunda tartışacak

Zor durumdaki Alman otomotiv şirketi Porsche, kurtarma planı çerçevesinde uzun süredir görüşmelerde bulunduğu Katar Yatırım İdaresi'nin teklifi için yönetim kurulunu olağanüstü toplantıya çağırdı. Hisselerinin yüzde 51'ine sahip olduğu Volkswagen ile 9 milyar euroyu geçen borçlarından kurtulmak için görüşmeler gerçekleştiren Porsche bundan olumlu bir sonuç alamadı.

KATAR 9.8 MİLYAR $ ÖNERDİ

Adeta yılan hikâyesine dönen Volkswagen- Porsche görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine başlarının çaresine bakacaklarını açıklayan Porsche yönetimi, dışarıdan yatırımcı arayacaklarını ve potansiyel teklifleri değerlendireceklerini ilan etti. Bloomberg'in haberine göre Katar Yatırım İdaresi, Porsche'nin yüzde 25'ten fazla hissesine sahip olmak için 9.8 milyar dolar önerdi. Porsche Başkanı Wolfgang Porsche, potansiyel teklifleri 23 Temmuz'daki olağanüstü yönetim kurulu toplantısında değerlendireceklerini açıkladı.

VOLKSWAGEN 5.58 MİLYAR $'LIK YENİ TEKLİF VERECEK
PORSCHE'NİN Katar Yatırım İdaresi'nin borçlarının kapatılması teklifinin yanı sıra Volkswagen'den gelebilecek olası yeni öneriyi de yönetim kurulu toplantısında görüşebileceği ileri sürüldü. Katar Yatırım İdaresi'nin Porsche'ye olan ilgisi nedeniyle yeniden harekete geçen Volkswagen'in 5.58 milyar dolarlık bir teklif vermeye hazırlandığı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN