Expedia.com yıl sonuna kadar İstanbul'a 20 bin turist getirecek

İstanbul.com ile Türk pazarına giren expedia.com, İstanbul'a 20 bin kişi getirmeyi hedefliyor. Ancak sitede Türkiye çıkışlı uçak bileti satılamayacak

Dünyanın en fazla rezervasyon ağına sahip sitelerinden expedia.com, İstanbul.com işbirliği ile Türkiye pazarına da giriş yaptı. Her gün ortalama 75 milyon ziyaretçinin otel, uçak rezervasyonu yaptığı sitede artık hem yabancı hem Türk ziyaretçiler İstanbul. com sitesi üzerinden rezervasyon yapabilecek. Sistem dünya üzerinde çok sayıda otel, uçak, araba kiralama şirketi frsatını daha rekabetçi fiyatlarla sunduğundan girdiği her ülkede internet rezervasyon sistemlerindeki rekabeti artırıyor.

TÜRKİYE ÇIKIŞLI BİLET YOK
İstanbul.com Genel Müdürü Canan Erdoğan temmuz ayı itibariyle 20 bin kişinin site üzerinden rezervasyon yapmasını beklediklerini kaydetti. İstanbul. com üzerinden geçen 11 ayda 32 bin yabancı turistin ülkemize geldiğini söyleyen Erdoğan, expedia.com işbirliği ile istanbul. com sitesi üzerinden listelenen otel sayısının artacağını ve daha rekabetçi fiyatlarla yer alacağını kaydetti. Erdoğan İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında da çok sayıda ziyaretçi beklediklerini kaydetti. İstanbul.com sitesi üzerinde yer alacak hem İngilizce hem de Türkçe sitelerden ulaşılabilecek expedia.com dünya çapındaki otellere Türk müşteri göndermenin yanı sıra İstanbul'daki otellere de yabancı müşteri çekecek. Erdoğan, Expedia'nın Türkiye'deki en büyük sıkıntısının ise Türkiye kalkışlı uçak rezervasyonlarında sınırlama bulunduğundan bu hizmeti verememesi olduğunu söyledi. Erdoğan, "Türkiye'de uçak bileti satabilmek için ciddi sınırlamalar bulunuyor. Expedia bu nedenle Türkiye'den başlayan uçuşlarda bilet satışı yapmıyor" dedi. Erdoğan, 2010 Avrupa Kültür Başkenti sürecinde ise İstanbul'u ziyareti daha çekici hale getirecek özel paket ve indirimler uygulayacaklarını sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN