Proje ortaklarından tam destek geldi

AVUSTURYA BAŞBAKANI WERNER FAYMANN: Nabucco işbirliği anlamına geliyor. Niyetimiz, Nabucco'da hattın sonlandığı nokta olan Baumgarden'da son derece modern bir depolama merkezi kurmak. Gaz, buraya gelip Avrupa'ya dağıtılacak.

BULGARİSTAN BAŞBAKANI SERGEI STANISHEV: Bu proje Türkiye'nin AB perspektifine gözle görülür destek verecektir. Kaynak ülkelerin katılmalarını bekliyoruz. Amacımız kaynak ve rota çesitliliği.

MACARİSTAN BAŞBAKANI GORDON BAJNAI: Bu projenin getirdiği karşılıklı bağımlılıktır ve bu bizleri bağlayan bir gerçektir. Burada çok ciddi bir ortaklık var.

ROMANYA BAŞBAKANI EMIL BOC: Nabucco hiç kimseye karşı geliştirilmiş bir proje değil. Bu projeye Azerbaycan, Türkmenistan, Kazakistan ve Orta Doğu'nun diğer ülkelerinden de gaz bekliyoruz.

AZERBAYCAN GÖZ KIRPTI: Azerbaycan Enerji Bakanı Natık Aliyev, doğalgaz boru hatlarını desteklediklerini söyledi. Azerbaycan'ın, entegre sistemler kurmaya çalıştığını kaydeden Aliyev, "Her yöne hattı destekliyoruz. Nabucco'ya da katkı sağlamak istiyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN