Swissotel'in dünyadaki yöneticilerini Özyeğin Üniversitesi eğitecek

Özyeğin Üniversitesi, Otel Yöneticiliği programıyla Swissotel'in dünyadaki otellerinde orta düzey yöneticilerini eğitecek. Program ile ilk 20 üniversite arasında olmak hedefleniyor

FIBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin tarafından kurulan Özyeğin Üniversitesi turizm sektörüne yönetici yetiştirmek için Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde Otel Yöneticiliği Lisans Programı başlattı. Bu amaçla Swissotel Hotels & Resort ile yapılan anlaşma çerçevesinde öğrencilere dünya genelindeki Swissotellerde staj yapma imkanı tanınacak. Programda turizm sektöründe orta düzey yöneticilere de eğitim verilecek. Bu kapsamda Swissotel, dünyadaki otellerinde yöneticilerini eğitmek için Çin'de bir eğitim kurumu ile anlaşmak üzereyken anlaşmayı iptal ederek Özyeğin Üniversitesi ile anlaştı.

HEDEF İLK 20 ÜNİVERSİTE

Fiba Holding Yönetim Kurulu ve Özyeğin Üniversitesi kurucu Başkanı Hüsnü Özyeğin, "Swissotel elemanlarını eğitmek için Çin'de bir eğitim merkezi ile anlaşmak üzereydi. Bizim projemizi duyduktan sonra o projeyi iptal etti. Uluslarası eğitim ihtiyaçları için Özyeğin Üniversitesini tercih etti" diye konuştu. Özyeğin, okulda yetişecek öğrenciler ile çevre ülkelerdeki otel yöneticisi ihtiyaçlarının da karşılanacağını söyledi. Otel Yöneticiliği Lisans Programı Müdürü Teoman Alemdar, lisans programı ile 10 yılda dünyadaki ilk 20 üniversite arasında girmeyi hedeflediklerini belirtti. Özyeğin Üniversitesi Rektörü Erhan Erkut ise programa bu yıl 50 öğrenci alacaklarını bunların 10 tanesinin tam 10 tanesi yüzde 50 burslu olacağını kaydetti.

12 TURİZMCİ DANIŞMA KURULUNDA
Program kapsamında aralarında SKAL Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Visitur Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, İstanbul Yiyecek, İçecek Başkanı Mehmet Gürs'ün de bulunduğu 12 turizm profesyonelden oluşan danışma kurulu oluşturuldu.

BİZE ULAŞIN