Putin'in sağ kolu Seriç, petrol için nabız yoklamaya geliyor

Rusya Başbakanı Putin'in, Ağustos'ta gerçekleştireceği Türkiye ziyareti öncesinde Başbakan Yardımcısı ve Petrol şirketi Rosneft Başkanı Seçin Ankara'nın yolunu tutacak

Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in, Ağustos ayında Türkiye'ye gerçekleştireceği tarihi ziyareti öncesinde 'sağ kolu' Başbakan Yardımcısı ve Rus petrol şirketi Rosneft Yönetim Kurulu Başkanı İgor Seçin, Enerji Bakanı Taner Yıldız'la görüşmek üzere Türkiye'ye geliyor. Türkiye ile Rusya ilişkileri, enerji eksenli projeler çerçevesinde derinleşmeye ve yeni boyutlar kazanmaya devam ediyor. Türkiye'nin, Mersin-Akkuyu'da kuracağı 4 bin 500 megavatlık nükleer santrale talip olan Rusya, Türkiye'ye en üst düzeyde kritik bir ziyarete hazırlanıyor. Rusya Başbakanı Vladimir Putin, ağustos ayında Türkiye'ye yapacağı ziyarette, Başbakan Tayyip Erdoğan'la görüşecek.

'SAĞ KOLU' GELİYOR
Bu tarihi ziyaret öncesinde Putin'in Yardımcısı ve Rosneft'in Başkanı İgor Seçin, bugün Türkiye'ye gelecek. Seçin'in, Enerji Bakanı Taner Yıldız'la bir araya geleceği belirtildi. Yıldız ile Seçin'in, Putin- Erdoğan zirvesi öncesinde iki ülke arasında başta enerji olmak üzere ortak projeleri ve 'derinlik' kazandırılacak işbirliği alanlarını belirleyecekleri belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN