Haber turu

İngiltere'nin borcu 800 milyar sterline dayandı
İngiltere'de kamu borçları rekor seviyede artarak GSHM'nin yüzde 56.6'sına denk gelen 799 milyar sterline ulaştı. Rakamın, 1974'ten bu yana İngiltere'de tutulan istatistiklere göre en yüksek borç miktarı olduğunu belirten uzmanlar, hükümetin sadece geçen Haziran ayında 13 milyar sterlin borçlandığını, bunun da geçen yılın aynı ayına göre iki kat artışa denk geldiğini ifade etti.

Roubini: İyileşme çok çirkin olacak
Ekonomi profesörü Nouriel Roubini, ekonomideki düzelmenin vasatın altında gerçekleşeceğini savundu. Roubini, "Birkaç yılda ekonomide yüzde 1'lik bir büyüme görüyorum. Gelecek yıl işsizlik yüzde 11 olacak ve iyileşme çok yavaş gerçekleşecek" diyerek iyileşmenin çok çirkin şekilde gerçekleşeceğini söyledi. Roubini, ekonomide ortaya çıkan problemlerin çözülmediği takdirde U tipi toparlanmanın W tipine dönüşebileceğini belirtti.

Testten geçti Portsmouth'u satın aldı
İngiltere Premier Ligi futbol takımlarından Portsmouth kulübünü Arap işadamı Süleyman El-Fehim satın aldı. Portsmouth futbol kulübünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, El Fehim Asya Grubu ile satış anlaşmasının sağlandığı belirtildi. Premier Ligi yönetiminin kişilik testinden geçen geçen El-Fehim, Portsmouth kulüp başkanlığı görevini de üstlenecek

BİZE ULAŞIN