'Vista 5 yılda 4 kat büyüdü babam olsa gurur duyardı'

Son beş yılda Vista Turizm'i dörde katladıklarını belirten Dilek Sabancı, "Soyadımıza yakışır lider olduk. Babam olsa eminim gurur duyardı" dedi

Vista Turizm, 20. yılını Vista Turizm Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Sabancı'nın ev sahipliğinde Sakıp Sabancı Müzesi'nde verilen bir davet ile kutladı. 20'nci yıl onuruna 4.5 milyon TL'lik kaynağın aktarılacağı ve koordinasyonu Sabancı Vakfı tarafından yürütülecek olan, Turizm Yüksekokul öğrencilerine yönelik burs projesini ekim ayında hayata geçireceklerini belirten Vista'nın kurucusu Dilek Sabancı "10 yıl boyunca Turizm Meslek Yüksek Okulları'nda okuyan 240 başarılı öğrenciye her 150 TL olmak üzere burs vereceğiz" dedi. Konuşması sırasında Ezan sesinin duyulması ile ilgili de Sabancı, "Ben çok inançlı bir insanım. Tam konuşmam sırasında Ezan okunması ne büyük şans" dedi.

GERÇEK BİR HAYIRSEVER

En büyük rakipleri Setur'un turizm dışında marina gibi farklı işlerle de ilgilendiklerini bu yüzden Vista'nın kedni segmentinde lider olduğunu vurgulayan Sabancı, kuruluştu 6 kişilik bir ekipken 150 kişiye yükseldiklerini, 2009 yılı hedefini de şimdiden yakaldıklarını ifade etti. Gecede Dilek Sabancı'nın ardından konuşma yapan Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ise, "Dilek Sabancı sadece başarılı bir iş kadını olmadı. Dilek Sabancı, ciddi kendini vererek çalışan gerçek bir hayırsever" dedi. Dilek Sabancı'nın annesi Türkan Sabancı ise, Dilek Sabancı'ya dönerek, "Dilek'in çok emek ve gönül verdiği burs projesi beni çok mutlu etti. Onunla gurur duyuyorum" dedi.

2 MİLYON BİLET KESTİ

Vista Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek de gecede yaptığı konuşmada, 2004 yılında 53.6 milyon TL ciro elde eden şirketin, son beş yılda yaklaşık dört kat büyüyerek, sektördeki ayrıcalıklı konumunu pekiştirdiğini söyledi. Civelek, "Vista Turizm'in toplam cirosunun yüzde 85'ini kurumsal müşterilerin iş seyahatleri için bilet, otel, araç kiralama, vize temini hizmeti oluştururken; yüzde 15'lik pay ise toplantı ve etkinlik yönetimi hizmetlerinden geliyor" diye konuştu. Kuruluşundan bu yana firmanın 2 milyon bilet kestiğini ve müşteriler için 500 bin gece konaklama organizasyonu yaptıklarını belirten Genel Müdür Ahmet Kozikoğlu ise, "Türkiye'de her gün 8 uçak dolusu yolcu Vista'dan hizmet alarak uçuyor" dedi.

BİZE ULAŞIN