Suzan Hanım fikirlerini lordlar ile paylaşacak

Akbank Başkanı Dinçer, eski NATO Genel Sekreteri Lord Robertson'un da yer aldığı Chatham'ın heyetine girdi

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üyesi Suzan Sabancı Dinçer, 5 lord ve 3 sir unvanlı İngiliz'in de yer aldığı düşünce kuruluşu Chatham House Mütevelli Heyeti'ne girdi. 1920'de Royal Institute of International Affairs adıyla Londra'da kurulan ve adını faaliyet gösterdiği binadan alan Chatham House'un Mütevelli Heyeti'nde, 1999-2003 arasında NATO Genel Sekreterliği yapan Lord George Robertson'un yanı sıra 4 Lord ve 3 sir unvanlı kişi de yeralıyor. Suzan Sabancı Dinçer, "Chatham House Mütevelli Heyeti bünyesinde, Türkiye ve diğer uluslararası konulardaki kişisel tecrübe ve deneyimlerimi, dünyaca tanınan dış ilişkiler uzmanları, iş dünyasının seçkin liderleri ve sivil toplum örgütü liderleri ile paylaşmaktan büyük memnunluk duyacağım" dedi.

TÜRKİYE PROJESİ BAŞLATTI

Refah düzeyi yüksek ve daha güvenli bir dünya yaratmak için bağımsız analiz, derinlikli tartışma ve etkili düşüncelerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamak amacıyla faaliyet gösteren düşünce kuruluşu Chatham House, Akbank'ın desteğiyle "Türkiye Projesi'' de başlattı. Proje çerçevesinde, Türkiye'nin jeo-politik ve jeo-ekonomik konumundan kaynaklanan stratejik konular değerlendirilecek.

Türkiye'nin önemi için derin araştırma
Dinçer'in katılımından memnuniyet duyduklarını ifade eden Chatham'ın Direktörü Dr. Robin Niblett, Türkiye'nin stratejik önemini uluslararası arenada layık olduğu şekilde irdeleyen derin araştırmaları yapmayı sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

BİZE ULAŞIN