Avea 7 TL'ye 3N'e 'Hoşgeldin' diyecek

3N hizmeti için internet paketlerini ilk olarak Avea açıkladı. Giriş Hoşgeldin paketi 7, standart 17, süper paket ise 27 TL olacak. Ücretsiz WiFi de olacak

3N servisi kullanıma sunulmadan tarife yarışında ilk adımı Avea attı. Servis paketlerinde giriş seviyesinde 7 TL'lik Hoşgeldin paketine 30 dakika her yöne ücretsiz görüntülü konuşma, 1 saat ücretsiz Mobilvizyon (Mobil televizyon), 100 MB data ve bir tane seç izle içerik olacak. Daha çok internet hizmeti almak isteyenler için de 17 ve 27 TL lik paket ücretleri de olacak. Avea, bu pakete ek olarak TTNet'in tüm Türkiye'deki 4 bin 300 WiFi (Kablosuz internet bağlantısı) noktasından erişim hizmeti sunacak. Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir ve Avea Katma Değerli Servisler Direktörü Ceyda Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında şirketin yatırımları ve hizmetleri anlatıldı. Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany, ''Bütün operatörlerin yapacağı toplam yatırımı azaltmak maksadıyla hem Turkcell hem de Vodafone ile şebeke paylaşımı konusunda görüşmeler yapmaya çalışıyoruz'' dedi. Doany, ''3N yatırımlarını hariç tutarsak bu yıl hedefimiz 2 milyar lira. Şirketin uzun vadeli değeri açısından yatırımlar çok önemli. Teknoloji şirketlerimize de yatırım yapmaya devam ediyoruz. Avea vasıtasıyla da 3N'ye yatırım yapıyoruz'' şeklinde konuştu.

WIFI BAĞLANTISI DA VAR

Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir de, Türk Telekom Grup sinerjisiyle farklılık yaratılacağına inandıklarını ifade eden Akdemir, ''Yıl sonuna kadar 81 ilde 3N hizmeti vereceğiz. Mobil internet paketi alan Avea aboneleri, 81 ildeki 4 bin 300 TTNET WiFi noktasında WiFi uyumlu cep telefonlarıyla mobil internet hizmetinden ücretsiz yararlanabilecek'' diye konuştu. ''2N'de vermiş olduğumuz tüm servisler, paketler, tarifeler 3N'de de aynen kullanılabilecek'' diyen Akdemir, sınırsız erişim tarifesine ilişkin bir soru üzerine de 2N'de buna benzer paketleri olduğunu, bunun aynısını 3N'ye de taşıyacaklarını kaydetti. Avea Genel Müdürü Akdemir, 3N uyumlu cihazlara ilişkin bir soru üzerine de, değişik müşteri segmentine göre, düşük, orta ve üst grup için 3 tane cihazları bulunduğunu, ilkinin yaklaşık 300 liranın altında bir model olacağını söyledi.

BİZE ULAŞIN