Pepsi, fişi çeken bakkala % 51 tasarruflu soğutucu dağıtacak

İlk kez Türkiye'de üretilecek enerji tasarruflu 10 bin soğutucuyu satış noktalarına dağıtacak Pepsi, fişi çekip ürünü bozan esnafı ikna edecek

Türkiye'de özellikle sokak arasında iş yapan bakkal ya da küçük marketlerin fazla elektrik faturası ödememek için soğutucuların fişini çektiğini bu yüzden müşterinin bugüne kadar birçok bozuk ürün tükettiğini bilenler vardır muhakkak. Bu konuda canı yananlardan Pepsi Şişeleme Grubu da ilk kez Türkiye'de Uğur firmasına ürettireceği yüzde 50 enerji tasarrufu sağlayan yeşil soğutucularla müşterileri ikna etmeye çalışacak. Dünyada ilk defa ticari bir amaçla tüm soğutucu ihtiyacını 'yeşil soğutuculardan' yana kullanan tek ülkenin Türkiye olduğunu dile getiren Pepsi Bottling Group (PBG) Satış Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Levent Yüksel, "Dünyada yeşil soğutucuya ilk Pepsi Türkiye geçti" dedi.

10 BİN DOLAP DAĞITACAK

Bu yıl değiştirme planlaması içinde 10 bin dolap olduğunu ve önümüzdeki 10 yıl içinde ise pazardaki yaklaşık 100 bin dolabın tamamını, yeşil soğutucularla değiştirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Yüksel "Bakkal ve marketler haklı olarak maliyetlerini azaltmak istiyorlar. Bu ürünle müşterilerimizin elektrik maliyetlerini yüzde 51 oranında düşürüyoruz. Bu şekilde 3 milyon TL tasarruf sağlayacağız" dedi.

'FAZLA GELİRSE FATURA BEDELİ BİZDEN'
Elektrik tasarrufu için gündüzleri birkaç saat fiş çekilmesinin doğru olmadığını her fırsatta bakkal ve marketlere anlattıklarını dile getiren Yüksel şöyle konuştu: "Şimdi büyük bir rahatlıkla, akıllı dolapla elektrik faturanız yarıya inecek diyebiliyoruz. Bakkala, 'faturan önceki aydan fazla gelirse biz öderiz' diyoruz. Bu onları rahatlatıyor."

BİZE ULAŞIN