..Günde 5 TL'ye sınırsız internet geldi

3G ile mobil internet rekabeti başladı. Turkcell 19 TL'lik 3 aylık kampanyası, Vodafone günde 5 TL'ye 'Fatura Stop' diyen sınırsız interneti, Avea ise bedava WiFi kampanyasıyla dikkat çekti

3G ile mobil hızlı internet devrimi başladı. Operatörler ses servisinden sonra mobil hızlı internet servisinde de rekabet edecek. Turkcell 9.38 TL, Vodafone 5 TL, Avea 8 TL'ye 100 MB interneti cebe taşıyor. Bilgisayardan 3G internet kullanmak için paket satın almak gerekiyor. Ayrıca ayda 5 TL'ye mobil televizyon cebe giriyor. Mobil hızlı internet yazlık sahil kasabalarına kadar inerken operatörler 3G fiyat tarifelerini açıkladı. 3G şebekesinden cep telefonu ile internete bağlanan Turkcell kontörlü abonelere yönelik yüzde 5'lik vergi kesintili özel tarifesini açıklayan tek operatör oldu.

VODAFONE 'LİMİTSİZ' DEDİ

Vodafone limitsiz ve fatura aşımına göre hızı düşüren özel tarafesi ile dikkat çekti. Avea da bedava WiFi kampanyası ile öne çıkmaya çalıştı. Bütün operatörler 1GB ile 8 GB arasında farklı tarifeler belirlerken Vodafone Limitsiz kullanmak isteyenler için "Fatura Stop" dedi. Vodafone bu servisinde günlük 35 kontör 5 TL'ye, aylık paketlerde 700 kontör 100 TL karşılığında sınırsız internet kullanımı sunuyor. Turkcell, Vodafone ve Avea aboneler 24 ay kullanım kontratı imzalarsa ücretsiz USB modem ve bedava data paketlerini de kullanıma sunuyor. Görüntülü konuşma ücreti Avea'da dakikası 10 Krş olurken, Turkcell ve Vodafone abonelerin kullanmakta oldukları tarifeden görüntülü konuşturmaya devam edecek. LİG TV'den haber kanallarına televizyon kanalları aylık 5 TL'ye cebe giriyor.

MOBİL TV CEPTE

Böylece haber izlemenin yanı sıra maçlar da cep telefonu ekranına hızla akacak. Avea, Vodafone ve Turkcell mobil televizyonu cep telefonuna taşırken içerikte farklılaşmaya çalışıyor. Turkcell 299 TL'ye Nokia 3120 ve 1 ay mobil TV paketini ücretsiz olarak kullanıma sunuyor.

Vodafone'da "Fatura Stop" edince hız düşüyor
Sınırsız mobil internet paketi sunan Vodafone, aylık 100 TL/ 700 kontör aboneliğe Fatura Stop diyor. Yine günde 5TL'ye Fatura Stop aboneliği kullanılıyor. Aboneler Fatura Stop sınırı aşınca hız otomatik olarak düşüyor. İnternet kullanımı devam ediyor.

Ucuz 3G uyumlu cepler geliyor
BİLGİSAYARDAN internet kullanan faturalı aboneler için her operatörün farklı kapasite ve fiyatları var. Turkcell 1 GB pakete 29 TL, Vodafone 30 TL alıyor. Avea ise 2GB için 35 TL ücret alıyor. Faturasız aboneler için Turkcell farklı bir kontör çıkıyor. Cep telefonu yenileyecek aboneler de unutulmuyor. 3G uyumlu ucuz telefon paketleri Turkcell 299 TL'ye Nokia 3120, Vodafone 269 TL'ye Sony Ericsson G502 abonelere sunuluyor. Avea'a yaklaşık 300 TL'ye yeni 3G telefonunu bayilerde vitrine çıkıyor.

BİZE ULAŞIN