İnekleri şımartan dondurmacı Türkiye'de 500 noktaya çıktı

1.5 yılda 500 perakende noktasında dondurma satar hale geldiklerini belirten Ben&Jerry's Türkiye'nin Külahlı Süvarisi Gencel, verimi artırmak için ineklere masaj yaptıklarını söyledi

Türkiye'de Kasım 2007'de ilk satış noktasını açan Ben&Jerry's şu anda 5 sinema salonu ve iki satış noktası ile toplam 7 noktada faaliyet gösteriyor. Ben&Jerry's Türkiye'nin Külahlı Süvarisi bizim bildiğimiz sıfatıyla satın alma sorumlusu Serkan Gencel, "Ben&Jerry's genellikle bir ülkede en az iki yıl faaliyet gösterdikten sonra süpermarketlere, perakende noktalarına girer ama Türkiye'de 1.5 yıl gibi kısa bir sürede bunu yaptık. Şu anda 500 civarında perakende noktasında varız" diye konuştu. Ben&Jerry's 8 ülkede 500 civarında mağazada satılırken 2000 yılında Unilever tarafından satın alındı. 9 yılda markanın bulunduğu ülke sayısı 22'ye mağaza sayısı ise 900'e çıktı.

İNEKLERİN ALTINA ŞİLTE
Amerika ve Hollanda'da Sürdürülebilir Mandıra Programı yürüten Ben&Jerry's mutlu inekler, mutlu çiftçiler ve mutlu bir gezegen yaratmayı amaçlıyor. Programla destek sağlanan çiftçiler, eğitim atölyeleriyle çiftliklerin verimliliğini arttırıyor ve ineklerin yaşam koşullarını geliştiriyor. Örneğin ineklerin dizlerinde oluşan gerilimi azaltmak ve duruşlarını güçlendirmek için altlarına şilte yayılıyor. İnekler doğal yemlerle besleniyor, düzenli sağlık kontrolleri yapılıyor, fırçalanıyor ve masaj yapılıyor. Birkaç saat dışarıda dolaştırılıyor. Çiftçiler için geliştirilen projeler ve geri dönüşüm uygulamalarıyla dünyaya da olumlu katkı sağlanıyor.

Londra'nın geliri Hindistan'a verildi
BEN&JERRY'S'İN bu yıl beşincisi düzenlenen 'Sundae On The Common Festivali' Londra'nın en büyük açık hava sahnelerinden biri olan Clapham Common'da yapıldı. Sahneye The Human League gibi çevre, insan, hayvan haklarına saygılı; adil ticaretten yana gruplar çıktı. Biyokütle, rüzgar enerjisi gibi yardımlar için her yıl bazı ülkelere aktarılan festevil geliri bu yıl da Hindistan'ın Karnataka eyaletinde yürütülen bir biyokütle programına verildi.

BİZE ULAŞIN