'Eskiden ameleleri taşırdık şimdi tecrübemizi getiriyoruz'

Beyaz Rusya'da 10 bin konutluk projeye başlayacaklarını söyleyen Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Çelik "Türk inşaat şirketleri çok ilerledi, birçok ülkeden işbirliği teklifi alıyoruz" dedi

Sinpaş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, yurtdışından çok sayıda işbirliği teklifi aldıklarını söyleyerek "Türkiye'deki inşaat şirketleri çok ilerledi. Eskiden işgücümüzü, amelelerimizi yurtdışına taşırdık. Şimdi know-how'ımızı (tecrübemizi) taşıyoruz" diye konuştu. Çelik, Beyaz Rusya devleti ile birlikte 10 bin konuta imza atacak bir projeyi hayata geçireceklerini kaydetti. Talebin Beyaz Rusya devletinden geldiğini belirten Çelik "Ön anlaşma yaptık. 10 bin konutu içinde alan bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalar sürüyor" diye konuştu. Komşu ülkelerden üst düzeyde başka teklifler de aldıklarını söyleyen Çelik, "Ancak daha anlaşma imzalamadığımız için bunları açıklamıyoruz" dedi. Sinpaş'ın 35. yılı nedeniyle düzenlenen konserler dizisi kapsamında bugün Kuruçeşme arenada yapılacak Küba asıllı Latin şarkıcı Gloria Estefan konserinin tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşan Çelik, dünyanın ünlü sanatçılarını Türk izleyiciler ile buluşturduklarını kaydetti.

SIRADA MARMARİS VAR
Çelik, Gloria Estefan'ın gayrimenkul yatırımcısı olan eşi Emilio Estefan ile de yatırım için görüştüklerini kaydetti. Çelik, Marmaris İçmeler Kızılkum Mevkiinde hayata geçirecekleri 39 bin konutluk projede sadece yerli değil yabancı yatırımcıları da hedeflediklerini, projede Emilio Estefan ile inşaat ve işletmeler anlamında ayaküstü görüştük' dedi. Toplantıda hazır bulunan sanatçı Gloria Estefan ise aralarında Miami, Disney, Cancun'un da bulunduğu yerlerde 3 otel ve 7 restoran işlettiklerini belirterek Türkiye'deki projeler ile de ilgilendiklerini söyledi. Estefan, "Şu anda adlandırabileceğimiz bir proje yok. Ancak sınırların ötesine geçerek faaliyetlerimizi geliştirmek istiyoruz. Türkiye'deki yatırımları da yakından takip ediyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN