Güneydoğulu gençler YASED'le uluslararası deneyim kazanacak

KOZA Projesi kapsamında güneydoğulu gençleri İstanbul'a taşıyan YASED, uluslararası şirketlerde 1 ay ve daha uzun staj yapma imkânı sundu

Pazartesi 03.08.2009
ABONE OL
GAP bölgesinden gelen bir gencin İstanbul'da hem de uluslararası bir şirkette staj yapma olasılığı ne kadardır? Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) bu sorunun cevabını veriyor. Dernek GAP Bölgesinde üniversite eğitimi gören öğrencilere yönelik başlattığı KOZA Projesi kapsamında gençleri İstanbul'a getiriyor. Projenin ilk etabı tamamlandı. Stajlarını tamamlayan ilk grup, sertifikalarını aldı.

130 ÖĞRENCİ KATILDI

YASED bünyesinde faaliyetlerini yürüten ''İstihdam ve Eğitim Çalışma Grubu'' tarafından gerçekleştirilen projeye göre, 130 öğrenciye, 2009 yaz döneminde dernek üyesi şirketlerde 1 ay süreyle staj olanağı sağlandı. Bazı öğrencilerin ise staj dönemleri uzatıldı. YASED Yönetim Kurulu Başkanı Piraye Antika, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, KOZA Projesinin ilk etabının hayata geçirildiğini belirterek, "Gönlümüzde yatan, projenin gelişerek büyütülmesi'' dedi. Antika, önümüzdeki yıllarda projeyi sürdürmeyi ve geliştirmeyi umduklarını söyledi. YASED İstihdam ve Eğitim Çalışma Grubu Başkanı ve YASED Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Koçak, projeye ilk yılında Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak'taki üniversitelerden 130 öğrencinin katıldığını ifade ederek, öğrencilerin yol, konaklama ve oryantasyon giderlerinin YASED ve YASED üyesi şirketler tarafından karşılandığını kaydetti.