Haber turu-1

Pepsi 7.8 milyar $'a şirket içi evlilik yaptı
ABD'NİN alkolsüz içecek devlerinden PepsiCo, yüzde 33'üne sahip olduğu Pepsi Bottling Group ile yüzde 43'ünü elinde bulundurduğu PepsiAmericas şirketlerininin çoğunluk hisselerini 7.8 milyar dolara satın alıyor. PepsiCo CEO'su Indra Nooyi, "İçecek işletmeleri bütünleşmiş hale gelerek pazara daha hızlı ürün sağlamamızı, üretimi ve dağıtım sistemini tıpkı gıdada olduğu gibi daha etkin hale getirmemizi sağlayacak" dedi.

BMW'nin satışları yüzde 76 düştü
DÜNYANIN en lüks otomobil üreticilerinden BMW, resesyon yüzünden lüks araçlara talebin azalması sonucu ikinci çeyrek kârında yüzde 76'lık bir düşüş yaşadı. BMW'nin net geliri geçen yıl elde edilen 506 milyon eurodan 119 milyon euroya düştü. Satışlar yüzde 11 azalarak 12.97 milyar euroya geriledi.

Bulgar vekiller meclise servisle gidip gelecek
EKONOMİK krizle boğuşan Bulgaristan, parlamentoda lüks makam araçlarının kullanımının en aza indirilmesine karar verdi. Bulgar vekiller, parlamentoya makam araçları ile değil servis araçlarıyla gidip gelecek. İktidar partisi milletvekli Desislava Atanasova, "Bu şekilde işe gitmekten gocunmam. Umarım meslektaşlarımın da gururu kırılmaz" dedi.

BİZE ULAŞIN