SunExpress, İzmir'den Atina'ya zeytin dalı uzattı

SunExpress Havayolları 15 Ağustos'tan itibaren İzmir ile Atina arasında seferlere başlıyor. Haftada 2 kez düzenlenecek seferlerle turizm ve ticaret ilişkilerinin geliştirilmesi hedefleniyor

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Salı 05.08.2009 ABONE OL
Türk Hava Yolları (THY) ile Lufthansa'nın yüzde 50 ortak olduğu SunExpress Havayolları, 15 Ağustos'tan itibaren İzmir ile Atina arasında seferlere başlıyor. Haftada iki kez düzenlenecek olan seferlerde uçuş fiyatları 49 eurodan başlayacak. Komşu iki ülkenin şehrini ilk kez direkt seferlerle birleştirecek olan uçuşlarla ticaret ve turizm ilişkilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. İzmir ile Atina arasında seferlerin başlaması nedeniyle dün düzenlenen özel uçuşa SunExpress Havayolu Genel Müdürü Paul Schwaiger, Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say, İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Ekrem Demirtaş ile çok sayıda işadamı ve turizmci katıldı. SunExpress'in 20. kuruluş yıldönümünde önemli bir kilometre taşına imza attıklarını kaydeden Schwaiger önceliklerinin sefer sayısını artırmak olduğunu ifade etti. SunExpress, 2010 sonunda 25 uçaklık filoya ve 4 bin 725 koltuk kapasitesine sahip olacak.

Burgaz Rakı'ya tek teklif Mey İçki'den
TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) 82,5 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Burgaz Rakı için sadece Mey İçki, kapalı zarf teklifinde bulundu. TMSF'nin, kamu borçlusu Garipoğlu Grubu'ndan devraldığı Burgaz'ın satış ihalesi bugün yapılacak.

THY'den Ramazan indirimi
TÜRK Hava Yolları (THY), uçak biletlerinde Ramazan ayına özel bir kampanya düzenledi. 21 Ağustos - 17 Eylül arasında geçerli olacak kampanya ile iç hat uçuşlarında özel, tüm vergi ve harçlar dahil tek yönde 79 TL'den başlayan fiyatlarla seyahat imkanı sunulacak. Kampanya, Hopa ve Ercan Havaalanı haricinde tüm iç hatlarda uygulanacak.

BUGÜN NELER OLDU