Haber turu..

Perşembe 06.08.2009
Son Güncelleme: Perşembe 06.08.2009
ABONE OL
Lufthansa yolcularına 'güneş garantili' bilet
Alman hava yolu şirketi Lufthansa, krizle birlikte düşen talebi artırmak için, aralarında İstanbul'un da bulunduğu 36 turistik destinasyona giden yolcularını havanın kötü olması halinde tazmin edeceğini açıkladı. Uygulamayla ilgili Lufthansa yönetimi, "Yağmurun güneşli bir hava hayalini yıkması halinde, Lufthansa ortamı gün ve kişi başı 20 euro ödeyerek aydınlatmak ister" açıklamasını yaptı.

Bütün kasabanın umudu sayısal loto
İtalya'nın Sicilya adasındaki Ficarra adlı 2 bin nüfuslu küçük bir kasaba, umutlarını 116 milyon euro gibi rekor bir düzeye çıkan sayısal loto ikramiyesine bağladı. Ficarra Belediye Başkanı, belediye meclisi üyelerinin maaşlarından 115'er euro kesilerek toplanan paranın kasaba adına lotoda oynanacağını açıkladı. Şanslı altı rakam bulunursa 60 milyon euro altyapı projelerine harcanacak,
kalan paylaşılacak.

Microsoft, Yahoo'dan 400 kişiyi işe alacak
Geçtiğimiz günlerde internette arama ortaklığı oluşturulması konusunda anlaşmaya varan Microsoft ve Yahoo şirketleri, şimdi de aralarında çalışanlarını transfer ediyor. Yeni plan çerçevesinde internet arama motoru için Yahoo'nun 400 çalışanının Microsoft şirketi tarafından işe alınacağı öğrenildi.