Firmaların beklentisi yüksek

Cuma 07.08.2009
Son Güncelleme: Cuma 07.08.2009
ABONE OL
Kadınlar harcarken bonkör
Halil Kanpak - Romano Botta
Erbil'de biriken parayı harcayacak bir yer yok. Orada en lüks şey yemek, araba ve kıyafet. Bu noktada çözüm olabiliriz. Özellikle kadınlar kaliteli giyinmeyi çok seviyor ve buna para harcarken de çok bonkörler. Fuarlara çevre bölgeden de alıcıların geleceğini düşünürsek ciddi bir potansiyel taşıyor Kuzey Irak pazarı.

Kendi mağazamızı açabiliriz
Hüseyin Özbek - Seven Hill
Geçen yıl bile gönderdiğimiz 20 koli ürün 1 saatte satıldı. Alışveriş yapacak mağazaları yok. Müşteriler mağaza açıyor ve çok iyi dönüşler alıyorlar. Kendi mağazamızı bile açabiliriz. Günlük 10 bin dolar ciro yapan iş yaptığımız müşterilerimiz var. Eğer mağaza açarsak sezonluk en az 150 bin adet ürün satarız.

Pazara ilk girenler olmalıyız İsmail
Kutlu - Gizia
Kuzey Irak Rusya'nın ilk zamanları gibi. Biz Rusya'ya ilk girenlerden olduğumuz için o pazarda çok başarılı olduk. Kuzey Irak'a yine ilk girenlerden olursak başarılı olacağımızı düşünüyorum. Çok sıkı para harcayan bir kesim var o pazarda. Yeni bir franchising anlaşması yaptık Erbil'de. Pazara giriyoruz. Zaten K. Irak halkı Türk ürünü almayı tercih ediyor.

Kürt açılımı ticareti destekler
Sami Stamati - Calvin Klein
Kuzey Irak yeni potansiyel pazar bizim için. Ellerinde doğal kaynaklarından dolayı çok büyük para birikti. Artık bu parayı harcayacakları alanlar arıyorlar. Aç bir pazar diyebiliriz. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kürt açılımının da ticareti güçlendireceğini düşünüyorum. Umduğumuzdan daha iyi sonuçlar alacağız.