Hyundai'nin liderliği sürüyor

Hyundai'nin, Temmuz ayındaki satışlarıyla liderliğini sürdürdüğü ve Türkiye'nin 'En Çok Tercih Edilen Otomobil Markası' unvanını koruduğu belirtildi.

Hyundai'den yapılan yazılı açıklamada, Hyundai'nin, Temmuz ayında 2 bin 914 adet otomobil sattığı, 2009'un ilk yedi ayında da Türkiye'de 32 bin 769 adet otomobil satıp yaklaşık yüzde 16 pazar payı elde ettiği ifade edildi.

Hyundai'nin, satışlarını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 80 oranında artırdığı ve 2009'un ilk 7 ayını otomobil satışlarında lider olarak kapattığı vurgulanan açıklamada, Hyundai'nin ilk yedi aydaki toplam satışının ise 34 bin 885 adet olarak gerçekleştiği belirtildi. Açıklamada şu bilgiler
verildi:

''Hyundai'nin en başarılı modeli ise Accent Era oldu ve ilk yedi aydaki 19 bin 336 adetlik satışla 'Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Otomobili' unvanını sürdürdü. Hyundai Accent Era, böylece tek başına 50 markanın yedi aylık toplam satışlarını bile geride bırakıp tüm araçları geçti ve tam bir Türkiyeli olduğunu ispatladı.

Avrupa otomobil pazarı da çoğu ülkede verilen teşvikler sayesinde toparlanmaya devam ederken Hyundai'nin ilk 6 ayda yüzde 20 ile satışını en çok artıran marka olması dikkat çekiyor.''

BİZE ULAŞIN