Galatasaray aşkı raftaki mor formaları tüketti

Futbolcular ve taraftarın önce karşı çıktığı Galatasaray'ın mor renkli 2288 formaları Maccabi Netanya karşısında alınan galibiyet sonrası baş tacı yapıldı. Kulüp sezon başı ciro rekoru kırdı

Mecidiyeköy'deki Galatasaray Store'da elinde altı adet farklı boyutlarda 2288 diye adlandırılan mor Galatasaray forması taşıyan taraftar İsmail Yılmaz, "Mor renk giymem dedim ama büyük konuştum" diyor ve ekliyor: "Galatasaray aşkı insana her şeyi yaptırıyor." Önceki gün Galatasaray'ın İsrail'in Maccabi Netanya takımıyla yaptığı maçta 6-0 galip gelmesi bu aşkı alevlendirmiş olacak ki Galatasaray Kulübü'nün lisanslı ürünlerini satan Galatasaray Store, sezon başı ciro rekorunu kırdı.

TURUNCU'NUN 3 KATI SATTI

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada fazla üretime rağmen, dün forma ve yaz koleksiyonu ürünlerinin beden ve model olarak bazılarının tükendiği bildirildi. Formalarda mor renge geçilmesiyle ilgili oluşturulan komitede yer alan Galatasaray Stat AŞ Genel Müdürü Ebru Köksal, "Netanya maçında tribünlere baktıysanız taraftarın birçoğunun mor renkli forma giymiş olduğunu görmüşsünüzdür" dedi. Takım renklerinin bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu ve mor renkte karar kıldıklarını belirten Köksal, "Taraftar da futbolcu da değişikliğe ayak uydurdu. Store'lardaki formaların tükenmesi bunun açık bir göstergesi" dedi. Kulüpten aldığımız bilgiye göre bu sezon için hazırlanan alternatif forma "2288" şu anda 3 forma arasında yüzde 60'lık payla önde gidiyor. Bu oran geçen yıl şampiyonluk sonrası satışına başlanan muadili Turuncu'nun 3 katından fazla sattığı anlamına geliyor.

MECİDİYEKÖY YİNE LİDER

Kulüp satış rakamı açıklamıyor ama amiral mağaza Mecidiyeköy Galatasaray Store'un yine en fazla satışı yapan mağaza olduğunu belirtiyor. www.gsstore.org adresli internet satış sitesi ise Bursa, Ankara ve İzmir illerindeki Galatasaray Store'ları başa baş takip ediyor.

BİZE ULAŞIN