Haber turu

Cumartesi 08.08.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 08.08.2009
ABONE OL
Oprah'a 1 trilyon $'lık kopya eser davası
ABD
televizyonlarının en çok izlenen talk şov programının yapımcısı ve sunucusu Oprah Winfrey'in başı 1 trilyon dolarlık kopya eser dava ile dertte. Winfrey'in yayımladığı 'Ruhumun Parçaları' isimli kitabın çalıntı olduğunu iddia eden 'Şiirin Bir Kitabı' adlı kitabın yazarı Damon Lloyd Goffe, Winfrey'in kendi eserini kopyaladığını iddia etti. Winfrey'in 20 dolardan satışa sunulan kitabının 650 milyon adet sattığını belirten Goffe, avukatlık şirketi tarafından Kolombiya Bölge Mahkemesi'ndeaçılan davada ünlü talk şov yıldızından 1 trilyon dolar talep etti. Goffe, Winfrey'nin, emeğini izinsiz kullandığını 2008 yılında verdiği bir ropörtajda itiraf ettiğini savundu.

Michael Jackson'ın 4 milyon albümü satıldı
ABD'DE 25 Haziran'da yaşamını yitiren pop yıldızı Michael Jackson'ın, ölümünden beri bu ülkede yaklaşık 4 milyon albümünün satıldığı bildirildi. Variety dergisinin haberinde, Michael Jackson'ın "Number Ones'' adlı en iyi hitlerinin toplandığı albümünün 114 bin 284'lik satışla en çok satan albümler listesinde ilk sırada yer aldığı belirtildi. Jackson'ın solo ve "Jackson Five'' grubuyla yaptığı 12 kadar albümünün geçen haftaki toplam satışının 350 bin olduğu, bu sayının önceki hafta ise 447 bine çıktığı kaydedildi.

8 yaşındaki limonatacı kıza ruhsat engeli
AİLESİ
ile birlikte Disneyland'a tatile gitmek için limonata satarak para biriktirmeye çalışan 8 yaşındaki Daniela Earnest'ın tezghâhına Kaliforniya'ya'nın Tulare şehri belediye meclis memurları tarafından el konuldu. Belediye görevlisi Richard Garcia küçük kızın işletme ruhsatına sahip olmadan satış yaparak yasaları ihlal ettiğini belirtti. Bardağı iki dolardan limonata satma girişiminin engellenmesine anlam veremeyen 8 yaşındaki Earnest, "Disneyland'ı görebilmekiçin limonata satarak kazanacağım para ile oraya gidebileceğimizi düşündüm" dedi.