Migros, kalesine bir burç daha dikti

Astoria AVM'de mağaza açmaya hazırlanan Migros, şimdi de Ataköy Konakları'nın girişindeki alışveriş merkezine giriyor

Koç Grubu şirketlerinden Migros bir yandan Anadolu'da lokal zincir marketleri alıp inorganik büyürken bir yandan da yüksek kiralar ödemeyi göze alıp potansiyel müşterilerinin bulunduğu bölgelerdeki alışveriş merkezlerine (AVM) girerek organik büyüyor. Son olarak Esentepe Astoria'da gurme marketi Okko'nun boşalttığı yere mağaza açmaya hazırlanan Migros, Ataköy Konakları'nın girişindeki AVM'nin 2 bin 500 metrekarelik hipermarket alanına mağaza açacak. Migros'un, uzun süredir CarrefourSa'nın da gurme mağaza açmak için sıkı pazarlık yaptığı alışveriş merkezine son anda yüksek kira teklif ederek pazarlıktan lider çıktığı konuşuluyor.

OKKO DA GÖRÜŞÜYORDU

Ataköy çevresi tabiri caizse Migros'un kalesi. Bölgede Capacity'de Tansaş, Galleria ve Atrium alışveriş merkezlerinde ise Migros'un hipermarketleri var. CarrefourSa'nın ise sadece Fly Inn'de mağazası bulunuyor. Ataköy'deki AVM'de CarrefourSa dışında Okko da 3 aydır A+ bir gurme şarküteri açmak için görüşme yapıyordu.

KAZAKİSTAN'DAKİ İLK HİPER RAMSTORE ALMATI'DA AÇILDI
MİGROS'UN uluslararası alandaki markası Ramstore, Kazakistan'daki 12'nci mağazasını Almatı'da açtı. Firmadan yapılan açıklamada, dün açılan ilk 'Ramstore Hiper'in Kazakistan'ın en büyük hiper marketi olma özelliğini taşıdığı belirtildi. Aport Alışveriş Merkezi'nde 10 bin metrekarelik alanda açılan Ramstore ile birlikte Migros'un yurtdışındaki toplam mağaza sayısının 19'a yükseldiği belirtildi.

BİZE ULAŞIN