'Kate Moss, Paris Hilton'un hayranı olduğu markanın tek üreticisiyim'

Pazar 09.08.2009
Son Güncelleme: Pazar 09.08.2009
ABONE OL
İtalya'da mağaza açmaya ne itti? Açık var. Ten'in 50 yıllık bir imalat tecrübesi var. Tüm dünyadaki iç çamaşırcılarını topla, ilk 3- 4'ten biridir. Türkiye'de bunu tüketecek bir pazar yok. Çok da iyi yapsalar Türk markası olmasından dolayı kendi tüketicimizden yediğimiz bir kırmızı kart var. Orada daha güzel para var ve insanlar daha çok para harcıyor. Benim hayranlıkla uzaklıkla izlediğim danteller var. Ben o danteli kullandığımda bir sutyenimin fiyatı 100-120 lira olacak. O yüzden alıp Ten'de kullanamıyoruz. Çünkü bunu Türkiye'de satma şansımız yok.
Yurtdışına üretiminiz var mı? Agent Provocateur'e üretiyorum, dünyadaki tek üreticisiyim. İngiliz markasının hayranları arasında Kate Moss, Paris Hilton, Kylie Minogue, Christina Aguilera, Lily Allen, ve Carmen Electra bulunuyor. Markanın imalatını iki yıldır yapıyoruz.
Firmanız krizden nasıl etkilendi? Biz etkilenmedik. Minimum personel ve borçsuz bir şekilde krize girdik. 2008'i 18 milyon dolar ciroyla kapattık bu sene 23-25 milyon dolar arası kapatırız diye düşünüyorum.