Haber turu..

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazartesi 11.08.2009 ABONE OL
Ramazan'da zam değil indirim yapacağız
Sezon Pirinç Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, yaklaşan Ramazan ayında pirinç fiyatlarında yukarı yönlü hareket beklemediklerini belirtti. Kriz nedeniyle Ramazan'da beklenen tüketim hareketliliğinin yaşanmayacağını savunan Erdoğan, "Biz Sezon Pirinç olarak tüketimi artırmak için Ramazan'dan önce yüzde 5 ile 8 arasında indirim yapacağız" dedi.

Geçen Ramazan ayında en çok ete para harcadık
Türkiye'de hızlı tüketim ürünleri için harcanan para 2008 yılında önceki yıla kıyasla yüzde 5 artarken hanelerin daha seyrek alım yaptığı ortaya çıktı. IPSOS KMG'nin araştırmasına göre Türk halkı 2008 Ramazan ayında en çok et ve işlenmiş ete ile atıştırmalıklara para harcarken en az alkollü içki süt ürünlerine para harcadı.

Aktif İleti Balkanlar ile Afrika'ya da açılacak
Türkiye'nin ilk özel toplu dağıtım şirketi Aktif İleti ve Kurye Hizmetleri posta idaresinin az geliştiği ülkelerde büyümeye hazırlanıyor. Bir süre önce Rusya, Romanya, Ukrayna ve KKTC pazarına giren şirket, her yıl farklı iki ülkede olmayı planlıyor. Aktif İleti, posta idaresinin az geliştiği Balkanlar, Türk cumhuriyetleri ve Kuzey Afrika ülkelerini de hedefleri arasına aldı.

BUGÜN NELER OLDU