Ligin dört büyüğü rekabeti yeşil sahalardan 'cep'e taşıdı

Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'dan sonra Beşiktaş da telefon işine giriyor. Beşiktaş Futbol Yatırımları, GSM hatları üzerinden telefon hattı satmak için şirket kuruyor

Futbol liginin dört büyüğü yeşil sahalardan sonra ezeli rekabete cep telefonu alanında devam edecek. Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'dan sonra Beşiktaş da telefon işine girmeye karar verdi. Beşiktaş Futbol Yatırmları, GSM hatları üzerinden telefon hattı satmak amacıyla 250 bin lira sermayeli bir anonim şirket kurma kararı aldı. Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamaya göre, "Beşiktaş İletişim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş." unvanıyla kurulacak şirkete yüzde 92 oranında kurucu ortak olarak iştirak edilecek.

TARAFTARA AVANTAJ

Fenerbahçe 23 Şubat'ta Avea ile anlaşma imzalamış ve Fenercell ile 1 milyon abone ve yaklaşık 20 milyon TL gelir beklediğini kaydetmişti. Fenercell'e şu ana kadar 30 bin abonenin kayıt yaptırdığı açıklandı. Galatasaray da 10 Nisan'da Avea ile birlikte hayata geçirdiği GSM operatörü Galatasaray Mobile (GSMobile) şu ana kadar 20 binin üzerinde abone kaydettiğini açıkladı. Trabzonspor taraftarlarına telefon görüşmelerinde avantaj sağlayacağı belirtilen TrabzonCell'in bu ay hizmete girmesi bekleniyor. Türk Telekom'un mobil alandaki iştiraki Avea, Trabzonspor ile TrabzonCell ürününe yönelik bir işbirliği gerçekleştirecek. Trabzonspor'dan yapılan açıklamaya göre, söz konusu işbirliğinin içeriği 14 Ağustos'ta Trabzon'da tanıtılacak.

BİZE ULAŞIN