Sıkıntıdaki Harvard modaya atılıyor

Kriz nedeniyle gelirleri düşen ABD'nin Harvard Üniversitesi modaya giriyor. Harvard Yard isimli koleksiyon, gelecek yıl piyasaya çıkacak

Salı 11.08.2009
Son Güncelleme: Pazartesi 10.08.2009
ABONE OL
HARVARD denince akla pek çok şey gelir belki ama moda, asla. Bu nedenle ünlü siyasetçi ve işadamlarının okulu olarak bilinen Harvard Üniversitesi'nin modaya atılma kararı, tüm dünyada şaşkınlık yarattı. Adını kampusun ortasındaki bahçeden alan Harvard Yard isimli koleksiyon, ilk etapta yalnızca erkeklere yönelik olacak ve okulun stilini yansıtan parçalardan oluşacak. Ancak kıyafetlerin üzerinde okulun logosu veya ismi bulunmayacak. Mezunlar kadar Harvard 'hayranlarının' da rağbet göstermesi beklenen markadaki okul göndermeleri düğme ilikleri, fermuarlar ve dikişler gibi detaylarda ve okulun rengi olan kırmızıyla sınırlı kacak. Esin kaynağı 1960'lı yıllarda Harvard Yard bahçesinde vakit geçiren öğrenciler olan koleksiyonda, okulun stilini yansıtan kalın keten pantolon ve şortlar, kısa kollu ekose desenli gömlekler, çizgili blazer ceketler, yelekler, loafer modeli ayakkabılar ve çiçek desenleri ağırlıklı olarak öne çıkacak.

MONT 495 DOLAR

Barack Obama, John F. Kennedy ve Franklin Roosevelt gibi isimlerin de okulu olarak bilinen Harvard'ın bu hamlesinin ardında, ekonomik nedenler yattığı tahmin ediliyor. Geçtiğimiz yıl değerinden 12 milyar dolar kaybeden okulun 10 yıllığına Wearwolf Group şirketiyle yaptığı anlaşmadan beklenen gelir yıllık en az 500 bin dolar. İlk etapta Macy's gibi noktalarda satılacak olan koleksiyon zaman içinde tüm dünyaya yayılmayı hedefliyor. Harvard Yard marka pantolonların 165-225, montların ise 495 dolar civarından satılması bekleniyor.