Heidi Klum'un mücevher rüyası son buldu

Alman top model Heidi Klum, sahibi olduğu mücevher mağazasını, ünlü pırlanta şirketi Van Cleef & Arpels'in açtığı dava sonunda kapatmaya karar verdi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Çarşamba 12.08.2009 ABONE OL
Mücevherlere olan ilgisi ile tanınan ve yaptığı işi 'rüya' olarak nitelendiren Alman top model Heidi Klum, sahibi olduğu mücevher mağazasını kapatıyor. Klum, ünlü pırlanta şirketi Van Cleef & Arpels'in açtığı dava sonunda böyle bir karar aldığını açıkladı. Klum, "Çok sevdiğim ve ilgi duyduğum işlerin başında gelen mücevher işini artık yapmıyorum" dedi. Koleksiyonunda bulunan yonca dizaynının Van Cleef & Arpels'in dizaynına benzediği için şirket ile mahkemelik olduklarını belirten Heidi Klum, 5 yıl boyunca emek verdiği şirkette alınan yanlış yönetim kararları yüzünden bu noktaya geldiklerini söyledi.

'5 YIL EMEK VERDİM'
Ünlü süpermodel, Los Angeles Times gazetesine yaptığı açıklamada 5 yıl boyunca bu işe çok emek verdiğini ancak tecrübesizliğinin kurbanı olduğunu söyledi. Klum "Maalesef, iş konusunda fazla tecrübeye sahip olmayan bir ortak ile mücevher işine giriştim. Beş yıl boyunca bu işe çok emek verdim ve 800'den fazla farklı mücevher dizaynına imza attım. Hiç benzememesine rağmen bizim yonca motifimizi Van Cleef & Arpels sahiplendi. Biz, böyle büyük bir şirketin aksine oldukça küçük bir şirketiz. Onların binlerce avukatı var. Onların yanında biz küçük bir balık gibiyiz. Bu bizim için çok üzücü bir ders oldu. Bu yüzden bir işe başlarken kendinizi her ihtimali göze alarak hazırlamalısınız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU