Ağaoğlu gözünün tutmadığına Roseville'de villa satmayacak

Ağaoğlu Şirketler Grubu, Çekmeköy'deki "mesleki tatmin projesi" olarak nitelendirdiği My Roseville'deki villaları 1.5 milyon dolardan satışa çıkardı. Ali Ağaoğlu "Her parası olana villa satmayacağım" dedi

Perşembe 13.08.2009
ABONE OL
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu My Roseville tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "öbür tarafı bilmem ama, burası yeryüzünde bir cennet. Bugüne kadar on binlerce konut yaptım burası benim için mesleki tatmin projesi oldu" dedi. Çekmeköy'ün 1999 yılında yaşanan deprem felaketinden sonra yıldızının parladığını söyleyen Ağaoğlu, "Projenin arsasının 20 dönümlük bölümünü depremden sonra aldım. Nuran Evrensel ve Sevgi Öztürk'e ait 12 dönümlük araziyi ise kat karşılığı aldım" dedi. Ağaoğlu, My Roseville projesinde toplam 27 villa bulunduğunu belirterek, kat karşılığı yapılan anlaşma gereği villalardan 6 tanesini arsa sahiplerine teslim edeceklerini kaydetti. Ağaoğlu şirketinin daha önceki projelerinde satışlara inşaat aşamasındayken başladığına işaret eden Ağaoğlu, "Bu projeyi bitirdikten sonra satmaya karar verdik. Satmaya kıyamıyorum. Kız güzel şimdi görücüye çıkıyoruz" dedi. Kendisinin ve kardeşi Hüseyin Ağaoğlu'nun da birer villa aldığını açıklayan Ali Ağaoğlu, her parayı verene burada villa satmayacaklarını, satışlarda seçici davranacaklarını ve burada yaşayacak olan ailelerin birbirleriyle uyum içinde olabilecekleri bir profil oluşturmaya çalışacaklarını söyledi.

KDV TEPKİSİ

Projeden villa alan kişinin yaklaşık 300 bin dolar KDV ödeyeceğini söyleyen Ağaoğlu, konut sektöründeki vergi yükünün ağır olduğunu, bu rakamın da buna bir örnek oluşturduğuna işaret etti. Ağaoğlu, Çeşitli sektörlerdeki KDV indirimi uygulamasının süresinin uzatıldığını, inşaat sektörünün ise cezalandırıldığını savunarak, "Daha adil bir vergi istiyoruz. Benim elimde olsa KDV'yi bugün yüzde 1'e indiririm. Ama Ankara bu talebimize cevap vermiyor'' diye konuştu.

Seyrantepe ile Ali Sami Yen ayrılmalı
MECİDİYEKÖY'DEKİ Likör Fabrikası arazisinde yürütmenin durdurulması ve Ali Sami Yen'de de benzer bir durumun yaşanabilme ihtimali üzerine, Ali Sami Yen Stadı ile Seyrantepe Projesi'nin birbirinden ayrılması gerektiğini ifade eden Ağaoğlu, "TOKİ Seyrantepe projesini bir müteahhide vererek tamamlamalı Ali Sami Yen'i ayrıca değerlendirmeli" dedi.

Krizde 300 milyon $'lık arazi yatırımı yaptık
Ağaoğlu, "En fazla arazi stoku bulunan şirketlerden biriyiz. Kriz döneminde 300 milyon dolarlık ek arazi yatırımı yaptık. 15 yıl sonra yapacağımız projenin arazisini bugün alıyoruz" diye konuştu.