Yanlışlıkla 6 milyon lot hisse sattı

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cuma 14.08.2009 16:58 ABONE OL
Reysaş Lojistik ortağı Rıfat Vardar, sehven 6 milyon 101 bin 845 adet satış işlemi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Vardar, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, ''14.08.2009 tarihinde, Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. hisse senetleri ile ilgili olarak 2,90-3,50 TL fiyat aralığından 6.101.845 adet satış işlemi internet üzerinden sehven tarafımca gerçekleştirilmiştir'' denildi.


Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş hisselerinin yanlışlıkla satılmasıyla ilgili işlem iptalinin söz konusu olmadığı bildirildi.

Reysaş Taşımacılık Lojistik'in ortaklarından Rıfat Vardar'ın yanlışlıkla 6 milyon 101 bin 485 adet şirket hissesini İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) satmasıyla ilgili olarak A.A muhabirinin sorularını yanıtlayan İMKB yetkilisi, işlemin yanlışlıkla yapıldığını herkesle birlikte öğrendiklerini, daha önce kendilerine bir başvuru olmadığını söyledi.

Yetkili, ''Burada yapılacak bir şey yok. Yanlışlıkla her gün bir sürü işlem oluyor. İşlem iptali söz konusu değil'' dedi.

Bu tür işlemlerin sonuçları da ağır olduğu için kolay kolay işlem iptaline gitmeyi çok özendirmediklerini ifade eden yetkili, şunları kaydetti:

''Bize işlem iptali ile ilgili talep de gelmedi. Zaten gelse bile belli koşulları sağlayıp sağlamadığına bakıp ona göre karar verilir. İşleyen piyasada da kolay kolay böyle bir kararı vermek mümkün değil. Burada muhatabımız üye olur, yatırımcı üyeyi bilgilendirir. Üyeden de herhangi bir başvuru olmadı. Seanstan sonra bir başvuru olabilir. Ancak bu dakikadan sonra artık sonuçlanmaz.''

BUGÜN NELER OLDU