'Krizi nasıl aşarız toplantılarıyla sezonu kurtardık'

Cumartesi 15.08.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 15.08.2009
ABONE OL
Turizm sektöründe krizden en fazla etkilenen alanlardan biri olan şehir turizmi özellikle de şirket toplantılarında yaşanan düşüşler otellerin kârlılıklarını önemli ölçüde etkiledi. Sapanca'daki Güral Sapanca Wellness Park Yönetim Kurulu Üyesi Hediye Güral Gür, şehir ve yaz turizminin ortasında kalmalarına ve şirketlerin bu dönemde büyük toplantılarını iptal etmesine rağmen "Krizi nasıl aşarız" toplantılarıyla bu sezonu kurtardıklarını söyledi.

"SAPANCA'YI TANITALIM"
Gür, bu yıl ikinci sezonunun yaşayan Güral Wellness Park'ın ilk yıl piyasayı öğrenme süreci yaşadıklarını söyleyerek bu yıl daha iyi bir sezon yaşadıklarını kaydetti. Gür, "Tek konseptte olduğumuz için şanslıyız. Sezonu büyük yaralar almadan atlattık" dedi. Sapanca'nın spa turizmi için vazgeçilmez bir yer haline dönüştüğünü vurgulayan Gür, "Otel değil destinasyon tanıtımı yapmalıyız. Bu bölgenin yurtdışında spa bölgesi olarak pazarlanması çok önemli. Ancak bu bölgede 2 spa oteli var. Bu bizim tek başımıza yapabileceğimiz birşey değil" diye konuştu. Gür, son dönemde Ortadoğu'dan gelen turistlerin sayısında bir artış yaşandığını da söylerken "Rus'u buraya getirmek kolay değil. Dışarı çıktığında eğlenebileceği bir yer yok. Ancak Ortadoğulu turist sakinlik arıyor. Onlar için göl manzarası çok ideal" dedi.

AFYON VE YALOVA'YA SPA, İSTANBUL'A ŞEHİR OTELİ
Gür, spa turizminde büyümek istediklerini söyledi. Bu amaçla Afyon'da 49 yıllığına tahisis edilen bir arazi aldıklarını ve 2 yıl içinde yatırımı tamamlyacaklarını söyleyen Gür Yalova'da da spa oteli yapacaklarını söyledi, Gür, İstanbul'da ise şehir oteli açmak istediklerini söyledi.