Les Ottomans'ın cazibesi Fransız şatosunu fethetti

Kuruçeşme'deki Les Ottomans'ta kalıp, oteli beğenen mimar Tseliki, Fransa'daki Beaupre Şatosu'nu 2011'den itibaren Les Ottomans adıyla işletme kararı aldı

Cumartesi 15.08.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 15.08.2009
ABONE OL
Kuruçeşme'de bulunan Hotel Les Ottomans, İstanbul'dan sonra ikinci oteli Fransa'nın Limoges şehrinde açacak. 16. yüzyılda 12 dönüm arazi üzerine inşa edilen Chateau (Şato) Beaupre 2011 sonundan itibaren Les Ottomans markası ile işletilecek. Geçtiğimiz yıl tatilini geçirdiği İstanbul'da Hotel Les Ottomans'ta kalan ve oteli çok beğenen İngiliz asıllı mimar James Tseliki, Fransa'nın Limoges şehrinde sahip olduğu ve 8 yıl eşiyle birlikte yaşadığı Beupre Şatosunu Les Ottomans adıyla işletme kararı aldı. Tseliki'nin, Les Ottomans'ın sahibi Ahu Aysal'a ulaşmasının ardından ise dün iki yatırımcı arasında franchise anlaşması imzalandı. 110 odadan oluşacak ve 30 milyon dolar yatırımla otele dönüştürülecek olan Chateau Beaupre, 2011 sonunda tamamlanarak Les Ottomans olarak işletilmeye başlanacak.

'DUBAİ VE MISIR'DAN TEKLİF VAR'
Aysal, Fransa ile yurtdışında ilk adımı atacaklarını söyleyerek "Bize Dubai, Mısır gibi ülkelerden çok sayıda teklif geldi. Ancak bize en yakışanı yapmak istedik. İlk adımımızı Fransa'dan atıyoruz" diye konuştu. Aysal, Les Ottomans ile Osmanlı misafirperverliğini tüm dünyaya taşımak istediklerini kaydetti. Tseliki ise büyük dedesinin İstanbul doğumlu olduğunu ve otel ile farklı bağlar kurduğunu söyleyerek "Kalbimin içinda farkıbir Osmanlı var. Büyük byük babam da İstanbul doğumlu. İstanbul'a geldiğimde oteli çok eğendim. Bu insanlar bizimle de çalışmalı dedim" diye konuştu. Tseliki özellikle tarihi yapılara ilgisi olduğunu söyleyerek Türkiye'de de yatırım projeleriyle ilgilenebileceğini kaydetti. Tseliki yatırımını merkezi Britanya adalarında bulunan Kittihawk Estates Limited şirteki aracılığıyla yapıyor

TÜRKİYE'DE 2. OTEL ANKARA'YA

Aysal,Türkiye'deki 2.yatırımını Ankara'da yapmak istediğini söyledi. Aysal, "Les Ottomans'ı kurarken ileriyi düşünerek yatıtımı yaptım. Bir dünya markası yapacağım dedi. Aysal, otel için Atatürk Orman Çiftliğinin düşünebileceklerini söyledi. Aysal "Ankara'da dünya başkanlarınının geldiklerinde konaklayabilecekleri bir otel açmak istiyorum" diye konuştu.

JULİO IGLESİAS TAVSİYE ETTİ 1 KASIM'DA CLİNTON GELİYOR
Aysal, 1 Kasım'da eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın da tatil için İstanbul'a gelerek 2 gün Les Ottomans'ta konaklayacağını söyledi. Aysal, "Konseri öncesinde bizde kalan Julio Iglesias Clinton'a tavsiye etmiş" diye konuştu. Aysal, Clinton'ın korumalarının güvenlik için 5 gün öncesinden otele geleceğini söyledi.