Facebook'un mimarı ince belli bardakla Türkiye'yi tanıtıyor

Sosyal web ağı Facebook'un kurucusu Zuckerberg ziyaret ettiği Türkiye'ye hayran kaldı. İstanbul'da çektiği resimleri profiline koydu

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 16.08.2009 ABONE OL
Mark Zuckerberg ismi size neyi hatırlatıyor? Peki ya Facebook? O, dünyanın her yerinden 250 milyonu aşkın kullanıcısı olan Facebook'un kurucusu ve CEO'su... Zuckerberg, yarattığı sitesi Facebook'taki sayfasında 216 bini aşkın hayranıyla (site arkadaşlık sitesi olmasına karşın sadece Zuckerberg'de arkadaş değil hayran olmasına izin veriliyor) dünyada gezdiği yerlerin fotoğraflarını ve yorumlarını paylaşıyor. En güzel olanı da sessiz sedasız geldiği Türkiye'de çektiği fotoğrafları profilindeki 'dünya seyahati' bölümüne koyarak Türkiye'ye hayran kaldığına ilişkin yorumları eklemesi.

215 BİN HAYRANI VAR

Dünyada milyonlarca kişiyi birbirine bağlayan sosyal web ağı Facebook'ta, ziyaret ettiği İstanbul'dan etkilendiğini belirten Zuckerberg, aynı zamanda Türkiye'nin turizm elçisi oldu. Sitedeki fotoğraf ve yorumlar Zuckerberg'in Türkiye'ye bu yılın başlarında sessiz sedasız ziyaret ettiğini gösteriyor. Fotoğrafları çok başarılı olmasa da Sultanahmet Camisi'nin resmini çeken, İstiklal Caddesi'nde yürüyen, Boğaz'da yemek yiyen ve bakır çaydanlıkta demlenen ince belli bardakta çay içen Zuckerberg, profilindeki bu fotoğrafları 216 bini aşkın hayran kitlesi ile paylaşıyor. Gönüllü turizm elçisi Zuckerberg, İstiklal Caddesi'nde dolaşırken çektiği resmin altına "Burası mükemmel bir yerdi. Geri planda iki mağaza bulunuyor. Müzik mağazasında elektronik müzik, giyim mağazasında ise geleneksel Türk müziği çalıyordu. Benim bulunduğum yerden iki müzik birbirine karışıyor ve ortaya çok güzel bir karma melodi çıkıyordu" diye yazmış. Zuckerberg, Businessweek dergisinin önceki sayılarına da konu olan Türkiye ziyareti için İstanbul'un değişik mekanlarından çok etkilendiğini söylemişti.

BUGÜN NELER OLDU