Hampetrol sahalarına koruma

Türkiye'nin, başta terör açısından hassas yerleri olmak üzere tüm bölgelerinde, hampetrol ve doğal gaz arama faaliyetlerini yürüten TPAO Genel Müdürlüğü, söz konusu sahaların güvenliği için oluşturduğu güvenlik koruma çemberini genişletiyor.

Bir süre önce merkez ve taşra teşkilatları ile bazı üretim bölgelerini, istihdam edilen özel güvenlik elemanları ile koruma çemberi altına alan TPAO Genel Müdürlüğü, Diyarbakır, Batman ve Siirt sahalarının güvenliği için de özel vasıflı koruma elemanları alımı için ihale açtı.

TPAO Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, özel güvenlik elemanları, Batman Bölge Müdürlüğü ile Diyarbakır-Sarıcak üretim sahaları, Yeniköy-Sarıcak petrol boru hattı, Sarıcak-Pirinçlik petrol boru hattı, Diyarbakır-Beyhan istasyonu ile buna bağlı hampetrol boru hatları ile Siirt-Dodan petrol ve gaz sahası, Nusaybin-Çamurlu petrol ve gaz sahası,Batman Raman-3 istasyonu ile Batı Raman'da bulunan istasyonlarda görev yapacak.

Toplam 112 koruma ve güvenlik personeli alımı ile ilgili ihale, Ağustos ayı içinde TPAO Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak. Özel güvenlik ihalesini üstlenen şirket elemanları, belirlenen bölgelerde görev yapacak. Önemli bir bölümü silahlı olarak görev yapacak olan özel koruma ve güvenlik elemanları, 24 saat, seçilen hassas bölgelerde görev yapacak.

TPAO Genel Müdürlüğü, bir süre önce de Adıyaman'da saha güvenliğini sağlamak amacıyla özel silahlı güvenlik projesini hayata geçirmişti.

BİZE ULAŞIN