Zengin Manchester City'nin taraftarları gariban çıktı!

Abu Dabili milyarder Şeyh Mansour'un sahibi olduğu Manchester City'nin taraftarı yıllık 18 bin sterlin gelirle İngiltere'nin en fakir üçüncü taraftar grubu oldu

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 16.08.2009 ABONE OL
Dünyanın en zengin futbol kulüpleri arasında gösterilen Manchester City'nin taraftarı ünlü kulübü kadar zengin çıkmadı. Abu Dabili milyarder Şeyh Mansour bin Zayed Al Nahyan'ın geçtiğimiz yıl 200 milyon euroya satın aldığı Manchester City kulübünün fanatikleri yayınlanan 'en zengin İngiliz taraftarları' listesinde sondan üçüncü sırada yer aldı. 20 İngiliz takımı taraftarlarının ortalama gelirlerinin ortaya konduğu listede Chelsea taraftarı yıllık 31 bin 435 sterlin gelirle birinci sıraya oturdu. Futbol tahmin oyunu websitesi BeatBarry.com'un beş bin taraftarın geliri, evinin ve arabasının değerini göz önüne alarak yayınladığı listeye göre Manchester City taraftarının yıllık geliri 20 bin 335 sterlinde kaldı. Ortalama 5 bin sterlinlik bir arabaya sahip olan ve 132 bin sterlin değerinde bir evde yaşayan Manchester City taraftarının aksine Chelsea fanatikleri 17 bin sterlin değerinde arabaya binip, 202 bin sterlin değerindeki evlerde oturuyor.

EN FAKİRİ BURNLEY TARAFTARI

En zengin futbol taraftarı listesinde ikinci sırayı 29 bin 644 sterlin ile Tottenham alırken Arsenal futbol kulübü taraftarları 28 bin 884 sterlin ile listenin üçüncü sırasında yer aldı. Listenin en son sırasında yer alan Burnley taraftarının yıllık geliri ise 18 bin 478 sterlinde kaldı.