Vardar yanlışlıkla sattığı Reysaş hisselerinin 1.8 milyonunu geri aldı

Reysaş'ın 6.1 milyon adet hissesini geçen hafta yanlışlıkla sattığını açıklayan şirket ortaklarından Rıfat Vardar dün 1 milyon 800 bin adet alış işlemi yaptığını duyurdu

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Salı 18.08.2009 ABONE OL
Reysaş Taşımacılık ve Lojistik hisselerini sehven sattığını açıklayan şirket ortaklarından Rıfat Vardar'ın 1 milyon 800 bin adet alış işlemi yaptığını duyurdu. Reysaş'tan Kamuyu Aydınlatma Platformuna gönderilen açıklamada, ''Ortaklarımızdan Rıfat Vardar, 17 Ağustos 2009 tarihinde Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş'ye ait hisse senetlerini 3.20-3.52 fiyat aralığından 1 milyon 800 bin adet alış işlemi gerçekleştirmiştir. Bu alımla Reysaş Taşımacılık'taki sahip olduğu C Grubu payların toplamı 3 milyon 724 bin 836 adet olmuştur. Vardar'ın alımlar sonrasında şirketteki payının şirket sermayesine oranı yüzde 8.889'dur'' denildi. Vardar, cuma günü Reysaş hisse senetleri ile ilgili olarak 2.90-3.50 lira fiyat aralığından 6 milyon 101 bin 845 adet satış işlemini internetten sehven yaptığını duyurmuştu. Borsa Yatırımcıları Derneği (BORYAD) Başkanı Ali Bahçuvan, Reysaş'ın son bir aylık işlemlerinin manipülasyon incelemesine tabi tutulmasını istedi.

'İŞLEMLER İNCELENSİN'
Borsada ilk defa böyle bir olayın gerçekleştiğini anımsatan Bahçuvan "Burada manipülasyon şüphesi doğdu. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından gereğinin yapılmasını talep ediyor ve SPK'yı göreve davet ediyoruz" dedi. Bahçuvan bu işlemlerin manipülasyon olduğuna dair bir tespitin ortaya konması halinde, yatırımcıların tazminat talebiyle dava açabileceğini kaydetti. Bu arada İMKB yetkilileri, Rıfat Vardar'ın yanlışlıkla 6 milyon 101 bin 485 adet şirket hissesini satmasına ilişkin incelemenin devam ettiğini bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU